Sleduj nás

Důležité vítězství na Grand Prix v Záhřebu! Krpálek zazářil a Česko slaví

Důležité vítězství na Grand Prix v Záhřebu! Krpálek zazářil a Česko slavíFOTO: TOP RANK

Třiatřicetiletý Krpálek triumfoval v chorvatském hlavním městě, když postupně porazil soupeře z různých zemí. Vítězství si vychutnal zejména poté, co se mu na začátku srpna na turnaji v Budapešti vůbec nedařilo.

Úřadující vicemistr světa v kategorii do 100 kg se v Záhřebu dokázal vytáhnout a ukázat svůj talent. "Bylo to náročné období, ale jsem nadšený, že jsem mohl zlepšit svou náladu po neúspěšném turnaji v Budapešti," podělil se Krpálek prostřednictvím videa na oficiální stránce svazu na Facebooku.

Všechna svá utkání zvládl s výjimkou finálového duelu, který se protáhl až do prodloužení. Nakonec však Japonec Ota skončil potřetí napomínán za pasivitu, což Krpálka posunulo k vítězství.


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

"Finálový souboj byl opravdu vyčerpávající. Můj soupeř měl ohromnou sílu a proniknout skrz jeho obranu nebylo vůbec jednoduché. Nicméně jsem rád, že to dopadlo takto a odjíždím domů plný radosti," sdělil rodák z Jihlavy.

Plány do budoucna jsou jasné. Krpálek zamíří za dva měsíce na Grand Slam v Abú Zabí.


"Nyní nás čeká velký kus práce. Budeme se intenzivně připravovat na následující turnaje a pracovat na odstranění chyb, které stále existují," prozradil nejlepší český judista, který se snaží kvalifikovat na olympijské hry v obou váhových kategoriích a vybojovat si místo v Paříži.

V kategorii do 90 kg skončil David Klammert s bilancí jednoho vítězství a jedné porážky. V prvním kole porazil Němce Fabiana Kansyho, ale následující souboj s Rakušanem Thomasem Scharfetterem nezvládl.

Zdroj: Facebook Lukáš Krpálek, Sport.czDalší články