Sleduj nás

Drsná změna Vémolovy vizáže! Podívejte se na záznam zápasu s Kinclem zcela zdarma

Drsná změna Vémolovy vizáže! Podívejte se na záznam zápasu s Kinclem zcela zdarmaFoto: OKTAGON MMA

Karlos Vémola je přesvědčený, že by dle starých pravidel jednoznačně vyhrál. Je tomu skutečně tak? Podívejte se na záznam zápasu a vyhodnoťte sami.

Terminátor očekával, že to bude jednoznačná záležitost, a ona také byla. Bohužel zcela opačně, než sám zamýšlel.

Pětikolová tahanice na pletivu klece skončila jasný bodovým vítězstvím úřadujícího šampiona střední váhy Patrika Kincla, který ve stísněném prostoru dokázal vyslat řadu kladívek, jež změnila soupeřovu tvář k nepoznání.

I navzdory ranám, které Karlos koupil, se olomoucký bojovník nechal slyšet, že je necítil. Pouze se to oťukávání na něm nahromadilo, až mu z toho natekl obličej.

„Nebyly to takové údery, které by mi ubližovaly nebo mě bolely. Potom bych je asi jinak bránil. Prostě jsem je přes ten tlak všechny žral. Byly to zkrátka slabé údery, které nebolí. Akorát že když jich je hodně, tak se to sčítá,“ vysvětloval Vémola.


„Já jsem Kincla držel, tlačil a dominoval nad ním. Nechtěl jsem, aby odstoupil a mohl použít ty dlouhé knokautové údery, které mají úplně jinou razanci… Ale tyhle ťukance, ty můžete dávat celý den, proto jsem je velmi neřešil,“ dodal ve Fight Cast One podcastu.

„Byl to fakt ultra zvláštní zápas, ve kterém Patrik přesvědčivě a jasně vyhrál. Ale byl bych v míru s 3:2 na kola, nikoliv s 5:0. Ani za ta jeho kladívka bych Patrikovi úvodní dvě kola nedal,“ prohlásil šéf organizace Ondřej Novotný. 


„Údery v klinči normálně nejsou považovány za efektivní, jelikož výrazně neovlivní soupeře, ale v tomto případě se souboj ani nikde jinde neodehrával a vyzývateli i přes značné pokusy přibližně od třetího kola scházely síly uplatnit svoji hru. Nechával se až moc snadno trefovat a vesměs šampionovi daroval výhru, která nebyla nikterak pěkná, ale zasloužená.

Na titulové poměry mi to přišlo jako opravdu slabý souboj, ve kterém vidím dvě chyby. První je pozice kamery, protože z tohoto úhlu vážně nevidím vše, zejména přesnost všech úderů od šampiona, a druhou je oktagon rozhodčí, který dal zápasu příliš velkou volnost, což je i škoda pro diváky, kteří, pokud říkáte, že šlo o největší (českou) MMA událost, si ten fight ani neužili,“ přidal svůj názor UFC rozhodčí Derek Cleary, kterého jsme se zeptali, jak by tento duel bodoval. 


Další články