Sleduj nás

Dokud mě stát platí, proč bych toho nevyužíval, chrochtá si nepracující otec čtyř dětí Jan Kotlár

Dokud mě stát platí, proč bych toho nevyužíval, chrochtá si nepracující otec čtyř dětí Jan Kotlár Foto: Clash of the Stars

Dokud stát dává, nemá potřebu se znepokojovat. Jan „Diego“ Kotlár svoji upřímnost opět povznesl na novou úroveň.

Je mu 43 let, živí doma čtyři děti, ale už si přes sedm měsíců užívá domácího pohodlí. Nemusí hnout ani prstem a stát se postará o zbytek. Důvodem byla operace pupeční kýly, která letos v únoru vše odstartovala. Po ní měl Jan nařízený osmitýdenní odpočinek, během kterého se akorát vždy pravidelně dostavil na úřad pro dávky.

Když lékaři stanovená lhůta pro odpočinek uplynula, pasoval se Kotlár do role bojovníka a upsal se organizaci Clash of the Stars. Na úřadě řekl, že jde bojovat zadarmo, aby nepřišel o dávky, a v Clashi uvedl, že mu výplatu (50 tisíc korun, které označil za dar) mají dát hotově na ruku... To mimochodem také není legální cesta.

Aby toho nebylo málo, Diego si neustále pochvaloval sociální dávky v Česku. Památná je jeho hláška, kterou vyřkl během veřejného streamu s naší redakcí a veřejností na svém Facebooku: „Já do práce nemusím, já mám peněz dost. Mně ta vaše sociálka dává dost. Na co si cigán vzpomene, to má, ale u vás gádžů to není.“ Tento vzkaz pro „gádže“ padl v reakci, kdy byl Honza tázán, proč momentálně nemá žádné zaměstnání.  

Protože jsou Diegovy výroky často kritizovány, lidé se ho neustále ptají, jestli mu není blbé hrát si na profesionální zápasníka anebo okrádat tento stát. Zdali za to může nepříliš vysoký intelekt, anebo zdali se prostě jen chlubí, to nevíme, ale Diego své původní prohlášení opět rozšířil. „A proč by mi mělo být blbé, jak vy říkáte, okrádat tento stát? Hloupej je ten, kdo dává, ale hloupější ten, kdo nebere. A dokud mi platí, tak proč bych toho nevyužíval?“


Jednalo se spíše o takovou řečnickou otázku, na níž Diego velice rychle navázal. „Podívejte se, má paní byla nemocná. Před rokem si prodělala plicní embolii, dodnes nemůže pracovat a je doma. Já se o ni starám. A teď jsem navíc zápasník a celebrita, takže ani nepotřebuju dělat. A vy, co nám tady píšete, kritizujete, tak byste měli ještě více pracovat, abychom se měli ještě líp.“

Tato odpověď, jež přišla během živého streamu z této středy z jeho TikToku, kterou adresoval svým fanouškům, opět rozdělila lidi do dvou táborů. Nutno však dodat, že jeden tábor je mnohem početnější, a právě v něm se nachází nespokojení občané.

Nejlepší bojovník v Česku

Podíváme-li se na Diega ještě z trochu jiné perspektivy, tak nesmíme zapomínat na to, že to je „bojovník“ organizace Clash of the Stars, kde ho v lednu příštího roku bude čekat druhý zápas. Soupeř je v této chvíli domluvený, jedná se o TikTokera Ondřeje „Gappu“ Biháryho, jenž se svými 210 kg Diegovi hrdě konkuruje.


V čem mu však konkurovat údajně vůbec nemůže, to jsou bojové zkušenosti a pak i mediální sláva. Honza si zaplatil na Instagramu propagaci příspěvku, který získal 300 tisíc lajků. Na tento úspěch vzápětí natočil nové video, ve kterém se nejen před Gappou musel pochválit. A samozřejmě přišly i další perly.

„Tohle je vzkaz pro Gappu. Díky jedné fotce jsem ten nejvíc ‚olajkovaný‘ člověk v České republice. Mám 300 tisíc něco lajků a sledovanosti. Takže Gappa, zatím jsem ten nejlepší fighter, co v této republice může být. Gappa, těším se na leden, až ti rozcápu ten nosánek a udělám ti z něho vitamínek,“ prohlásil Jan ve videu ze svého Instagramu.  

„Jsem úspěšnější než nějaký Leoš Mareš a další celebrity. Můžete se podívat na mém Instagramu, mám tam 300 tisíc lajků, to ještě nikdo nemá. Má to jedině Diego Kotlár,“ pochválil se. Budou ho ale chválit i lidé? No, nevypadá to.


Zdroj: Autorský text


Další články