Sleduj nás

Desetiletá vítězná série byla přerušena. Snaživý David Dvořák nestačil na Brazilce Nicolaua

Desetiletá vítězná série byla přerušena. Snaživý David Dvořák nestačil na Brazilce Nicolaua
Působivá desetiletá série bez porážky byla přetržena. David Dvořák v UFC nestačil na Brazilce Matheuse Nicolaua, kterému podlehl na body.

Sám Dana White toto utkání na svých sociálních sítích promoval a fanoušky se snažil navnadit, že se dočkají dobré štípané. Úvodní fáze zápasu byla však o něco opatrnější, než se oba borci rozkoukali, ovšem byl to vždy hlavně David, kdo se snažil určovat tempo zápasu.

Bohužel pro Hrobníka, na jeho nátlakový styl boje si soupeř uměl ve druhém kole najít recept, kdy dokázal českému borci vyslat několik přesných háků na bradu. V závěru druhého dějství dokonce i zaznamenal knockdown a všem bylo jasné, že David tohle kole určitě nevyhraje. Ba naopak mu po tom úderu přestaly fungovat oči a zhoršily se reakce.

V třetí fázi se ještě Dvořák snažil skóre převrhnout na svou stranu, ale už bylo cítit, že ho tělo neposlouchalo tak, jak by mělo, čehož využil soupeř, který natrefoval několik dalších přesných úderů a došel si tak pro jednomyslnou výhru na body.

„Undertaker“ z Hradce Králové tak poznal svou první porážku v UFC, která navíc přerušila jeho oslnivou šestnáctizápasovou vítěznou sérii, jež trvala neuvěřitelných deset let. Jak je ovšem zvykem, chybami se člověk učí, a i my budeme věřit, že Davidovi tato prohra více dá, než vezme.

Další články