Sleduj nás

Darren Till má oficiálně potvrzený zápas. Na akci Mikea Tysona s Jakem Paulem se střetne s boxerskou legendou

Darren Till má oficiálně potvrzený zápas. Na akci Mikea Tysona s Jakem Paulem se střetne s boxerskou legendouFoto: UFC

Liverpoolský rváč je zpět. Fanoušky ze severu Anglie doslova zbožňovaný bojovník hlásí návrat k bojovým sportům. Místo MMA se však pokusí prorazit v boxu, kde jej na úvod čeká bývalý šampion organizace WBC.

Pro fanoušky smíšených bojových umění není jméno svérázného Brita žádnou novinkou. Darren Till se díky raketovému startu kariéry probojoval až k titulové šanci v UFC. Nejlepší světová organizace po něm sáhla ve chvíli, kdy měl bilanci dvanáct výher a čisté konto porážek. I v novém angažmá dokazoval Till svoji výjimečnost a přidal dalších šest výher v řadě, během kterých si poradil se jmény jako Veličkovič, Cerrone nebo Thompson.

Skvělé výkony a atraktivní bojový styl vystřelily mladého Angličana až k boji o titul, ve kterém ovšem tvrdě narazil na Tyrona Woodleyho. Vcelku jednoznačná porážka ovšem nebyla to nejhorší. To přišlo až při střetu s Jorgem Masvidalem, který Darrena doslova zabil. Tvrdý knokaut si vybral svoji daň a Till ztratil něco ze své lehkosti i bezstarostnosti. Nic na tom nezměnila ani těsná výhra nad Gastelumem, po které přišly tři porážky a přerušení kariéry.


Aktuálně ohlášený zápas je součástí sledovaného galavečeru, na kterém se utká Mike Tyson s Jakem Paulem. Bitva Till vs. Chavez je na spodku našlapané karty, ale přesto budí velkou pozornost. Svojí troškou do mlýna přispěl i aktér hlavního duelu Paul, který na sociálních sítích sdílel grafiku k duelu a přidal popisek, že by jej zajímal zápas s vítězem.

"Vezmu si vítěze, pokud se skutečně ukáže," prohlásil konkrétně Jake Paul. Pro Darrena Tilla se bude jednat o vcelku obtížný návrat, protože Julio Cesar Chavez Jr. dokázal z jednašedesáti zápasů vyhrát třiapadesát a čtyřiatřicetkrát ukončil svého soupeře knokautem. Mexičan byl navíc šampionem organizace WBC, a i když měl poslední zápas v roce 2021, budou zkušenosti rozhodně na jeho straně.


Podoba karty turnaje, který má pod svým patronátem kanál Netflix, začíná nabírat konkrétní kontury. Kromě Tilla s Chavezem je potvrzený i souboj neporažených prospektů Ashtona "H20" Sylvea (11-0) a Floyda "Kida Austina" Schofielda (17-0). Doba očividně pokročila i v pořádání podobných galavečerů a sledovanost dokáže nalákat k účasti opravdu zajímavá jména.


Další články