Sleduj nás

Cverna: Prohra Karlose mě hodně zklamala, ale i tak je to král nejen polotěžké, ale i střední váhy

Cverna: Prohra Karlose mě hodně zklamala, ale i tak je to král nejen polotěžké, ale i střední váhyFOTO: OKTAGON MMA

Alexander Cverna vidí zásadní problém v tom, že si Karlos Vémola na sebe nabral příliš mnoho tlaku, který pak nemohl ustát.

Pokud jste bojovou celebritou, očekávání na vaši osobu jsou zkrátka hodně vysoká. Karlos Vémola tu měl velké jméno, se kterým byla spjata ohromná očekávání, která on chtěl naplnit. Zapomněl přitom ale na to, že už není nejmladší a že s vahou tak dokonale pracovat nemůže.

Na první zásadní problém Karlos narazil při plnění hmotnostních povinností. Den před zápasem shazoval dvanáct kilogramů, což mu vzalo hodně sil, které mu pak v boji chyběly. Druhým problémem pak je, že se Terminátor nechal svázat tím tlakem, kterého na něj bylo opravdu moc. Více se o tom ale už rozpovídal bojový veterán Alexander Cverna pro server kaocko.cz.


„Byl jsem hodně zklamaný. Jako všichni, co drželi Karlosovi palce. Můj názor je ten, že byť on má tlak rád, tentokrát ho na něj bylo už fakt moc. Řekl bych až extrémně. Proto se ani nedivím, že ho v boji zradila hlava. Když viděl, že se Patrik pořád drží na nohou, že s ním nedokáže hodit, zlomilo ho to psychicky. Zvlášť po tom náročném shazování, které Karlos absolvoval. Vzalo mu to hrozně sil," řekl Cverna.

Pád na dno vždy bolí, ale Terminátor se podle něj vrátí. Koneckonců je to v jeho popisku práce.


„Největší motivací pro něj bude jeho příští zápas. Měl by ho dostat co nejdřív. V 93 je král, pro mě jím zůstal i v 84. Českému MMA kraluje vlastně pořád dál. Slyšel jsem, že ho v 93 vyzval Jeremy Kimball, to by byl dobrý zápas pro něj. Klidně už na Štvanici. Ale nezáleží to na mně, nýbrž na Oktagonu. Podle mě by mu měl vybudovat cestu, aby jeho návrat byl co nejrychlejší. Vždyť Karlos je dítě Oktagonu," pronesl Cverna.


Další články