Sleduj nás

Být černý je finančně nevýhodné, domnívá se Michael Venom Page

Být černý je finančně nevýhodné, domnívá se Michael Venom Page

Hvězdný zápasník Bellatoru MMA Michael „Venom“ Page se domnívá, že by se měl finančně mnohem lépe, kdyby se narodil s bílou pletí.

Týmový kolega českého Terminátora Karlose Vémoly patří k jedněm z nejlepších bojovníků, kteří by v tom světovém měřítku mohli reprezentovat Velkou Británii.

Sám Michael Page se ovšem domnívá, že co se týče platů, bývají jeho schopnosti značně nedoceněny v porovnání s jeho bílými spolubojovníky.


„Opravdu cítím, že kdybych byl bílý se stejným talentem, dostávalo by se mi větší podpory i lepšího finančního ohodnocení,“ svěřoval se Page pro britský deník Metro.


„Nikdy jsem se tváří v tvář nesetkal s rasismem. Ani si nepamatuji, jestli jsem někdy slyšel fanoušky na mě křičet něco rasistického, ale myslím si, že je s černými zápasníky zacházeno odlišně.“

„Myslím si snad, že jsou někteří promotéři rasisté? To zase ne. Pouze se domnívám, že pokud jste černí, tak je to pro vás méně finančně přínosné, než kdybyste byli All American či irské dítě,“ doplňoval britský zápasník z klubu London Shootfighters.


Další články