Sleduj nás

Boxeři si vždy přijdou na lepší peníze, komentuje Mike Tyson situaci v UFC a Jonu Jonesovi navrhuje východisko

Boxeři si vždy přijdou na lepší peníze, komentuje Mike Tyson situaci v UFC a Jonu Jonesovi navrhuje východisko

Spousta zápasníků si začíná otevírat pusu a pár vyvolených se vůči vedení dokonce již otočilo zády. Taková je situace, která v současné chvíli panuje v UFC, které si údajně svých fighterů dost neváží, aby je dokázalo finančně lépe ocenit.

Ve svém posledním streamu o tomto problému promluvil dokonce i sám Mike Tyson, jenž sympatizuje s šampionem polotěžké váhy Jonem Jonesem. Ten se rozhodl upustit od veškerého bojového dění až do doby, než si jej UFC údajně začne vážit. Nadejde takový čas vůbec?

Šampion polotěžké váhy Jon Jones


„Zápasy v UFC jsou nyní populárnější než zápasy v boxu. Mají vyšší sledovanost, lepší čísla, ale stejně si jejich bojovníci v porovnání s boxery nikdy nebudou schopni vydělat více. Conor McGregor taky musel přestoupit do ringu a utkat se s Floydem Mayweatherem, aby si vydělal 100 milionů dolarů,“ vysvětloval Tyson. „Takže pokud si chce Jon Jones přijít na super peníze, bude se muset utkat se mnou,“ zažertoval.

Proč si ovšem UFC bojovníci nepřijdou na lepší částky, to Mike říct nedokázal. „Je to trochu zvláštní a nedává to žádný smysl. Ani podle mého pohledu si nevydělávají dost,“ zmínil. Danu Whiteovi však konkrétně nic neadresoval.


Dana White miluje peníze

Curtis Blaydes, jenž se proti vedení největší MMA organizace ohradil jako poslední, však trefně připomněl, že si UFC díky nové dohodě se stanicí ESPN přijde na lepší finance. Zápasníkům z toho však do kapsy víc nejde. Podle všeho v peněžence organizace zůstává rovnou 85 % z celkového čistého ročního příjmu.


Další články