Sleduj nás

Blaydes: Stipe musí obhajovat, nebo uvolnit pás

Blaydes: Stipe musí obhajovat, nebo uvolnit pás

Šampion Stipe Miocic oznámil, že se po operaci oka nebude moct v dohledné době vrátit do oktagonu, čímž zanechává těžkou váhu trochu v nejistotě. O titul se uchází rovnou několik zájemců, žádný z nich však nebude moct svou dominantní pozici v žebříčku nijak zúročit.

Dana White se sice vyjádřil k tomu, že jakmile to půjde, bude Miocic obhajovat ve slavné trilogii proti Danielu Cormierovi, ale tuto zprávu velmi rychle šampion popřel. Prý ještě neví, proti komu bude svůj titul hájit, a bohužel ani neví to, kdy mu zdravotní stav dovolí se vrátit. Budou to týdny, nebo dokonce měsíce?

„Budoucnost těžké váhy je teď poněkud mlhavá a vše leží na bedrech Stipeho Miocice. Vím, že je zraněný, ale pokud má být mimo hru delší dobu, tak musí učinit nějaké rozhodnutí. Jestli ho čeká odveta s Cormierem, nevadí mi to, ale musí nám říct, co vlastně chce a kdy se vrátí,“ reagoval Curtis Blaydes, jenž sám touží po zlatém klenotu.


„Nebudu vám lhát, je to trochu frustrující. Chovám ke Stipemu respekt, který si také zaslouží, ale pokud je šampionem, tak musí obhajovat. Pokud nebudu znát oficiální stanovisko do června, případně července, tak začnu nahlas volat po tom, aby buďto obhajoval, nebo se vzdal titulu,“ kladl si podmínky.


Nemůžeme se mu ovšem divit. „Problém je v tom, že se nacházím ve své nejlepší formě a potřebuji bojovat. Žádná neúcta ke Stipemu, ale nemůžu nonstop vyčkávat na rozhodnutí starého muže. Pokud neobhajuješ, musíš se klidit z cesty a dát prostor mladé krvi!“ dodával rodák z Illinois, který zanedlouho oslaví devětadvacáté narozeniny. 


Další články