Sleduj nás

Bellator spojí své síly s Khabibovým Eagle FC, první bojovníci putují mezi organizacemi už teď

Bellator spojí své síly s Khabibovým Eagle FC, první bojovníci putují mezi organizacemi už teď
Šéf Bellatoru se rozhodl podpořit slibně se rozvíjející Khabibovu organizaci Eagle Fighting Championship a navázal s ní lukrativní spolupráci, ze které mají profitovat obě strany.

Přibližně před měsícem, když se Eagle FC těšila v Americe rychle rostoucí přízně, vyšlo na veřejnost několik zvučných lidí, jako jsou například Kevin Lee, Ali Abdelaziz, Diego Sanchez či Henry Cejudo, a všichni dohromady chválili Khabibovu organizaci.

Vůbec nejsilnější myšlenkou bylo, že by EFC do dvou let mohla konkurovat slavné UFC, a i když se to tehdy zdálo jakkoliv pošetilé, vrchní boss Bellatoru Scott Coker tomu věřil.


Ngannou Coker Bellator

„Možná si to neuvědomujete, ale EFC má ohromný potenciál. Navíc jsme já, Khabib, Ali (Abdelaziz) a Javier (Mendez) skvělí přátelé. Dobře si rozumíme a máme mezi sebou dobré vztahy. Proto jsme už řešili i podmínky případné spolupráce,“ odhalil Coker.


A uběhlo pár dní a jak se zdá, jeden návrh už přeci jen prošel. Pro začátek může pár vybraných jedinců kolovat mezi oběma organizacemi, aniž by za to měli nějaký postih.

„Dohodnuli jsme se s Bellatorem, že když budeme mít nějaký zajímavý turnaj, který by třeba mohli oživit ruští fighteři, tak nám je propůjčí. A na oplátku my stejným způsobem vyhovíme jim, když budou potřebovat,“ uvedl Khabib, který už Bellatoru stihl poděkovat za to, že mu do EFC propůjčí slibně se rýsujícího borce Islama Mamedova.

A kdo rád sleduje perspektivní projekt Eagle FC, ten si určitě nesmí nechat ujít turnaj s pořadovým číslem 47. Ten se bude konat 20. května na Floridě a do hlavního zápasu nám zde zasáhne bývalý těžkotonážní UFC šampion Junior dos Santos, proti němuž se postaví Yorgan De Castro.

Další články