Sleduj nás

Anthony Joshua: Ani nevíte, jak mě ta Furyho prohra těší. Ten člověk je lidský odpad

Anthony Joshua: Ani nevíte, jak mě ta Furyho prohra těší. Ten člověk je lidský odpadFoto: Top Rank

Anthony Joshua věnoval celé jedno dlouhé interview Tysonovi Furymu a svým pocitům, kterých se po prohře svého soka nemůže nabažit.

Fury i Joshua sice v boxu reprezentují stejnou vlajku, ale v rámci soutěživosti by jeden druhého nejraději rozcupovali.

Pravda, Joshua býval vždy tím pokornějším jedincem, ale vždy, když poslouchal Furyho trash talk, posměšky a analýzy o tom, jak mu jeho soupeři namlátí, tak se začal bránit. A úplně nejúčinnější Joshuovy slovní protiútoky začaly být v momentě, co i Fury začal výkonnostně ztrácet – tedy od loňského trápení s Francisem Ngannouem a následnou porážkou s Oleksandrem Usykem.  

„Tady to vidíte. Tyson ze sebe celou dobu dělal frajera, ale když měla přijít chvíle, aby se ukázal, tak selhal na plné čáře a opět tím potvrdil, co říkám celou dobu. Že on i Wilder jsou přeceňovaní boxeři. Rozjeli tu nějakou pohádku o tom, že oba dva jsou nejlepší, přitom já potkal trojnásobně víc kvalitních soupeřů jak oba dva dohromady,“ spustil Joshua v interview, jež poskytl Michaelu Bensonovi.

„Těší mě, že Fury není nesporným šampionem těžké váhy. Vždy jsem o něm říkal, že to je idiot. Chová se velice neuctivě. Musí šlapat po lidech a ponižovat je, aby se sám cítil dobře. To, jak šikanoval Usyka a říkal o něm, že to je králík, amatér, malá střední váha a další věci, za to si zasloužil dostat. A to mě fakt těší, protože je to spravedlnost. Takovéto vystupování do sportu nepatří,“ tvrdí.


„Pokud mě budete respektovat, já budu respektovat vás a společnými silami tento sport pozvedneme. Tyson ho ale celou dobu dával jenom dolů. Pokud bojujete s Tysonem, tak to vždy bude připomínat hospodskou rvačku. Takže opět, těší mě, že dostal a že si stěžuje, zasloužil si to,“ konstatoval Joshua.

Svým způsobem pořád platí, že duel mezi Joshuou a Furym by byl největší v celých dějinách britského boxu. Pokud ovšem Usyk nad Furym vyhraje i odvetu, tak to už nebude mít takový náboj, jelikož si ukrajinský šampion upevní svou pozici světové jedničky a nikoho na ni už nepustí.


Další články