Sleduj nás

Aktualizovaný žebříček těžké váhy: Na první místo se vrátil staronový král!

Aktualizovaný žebříček těžké váhy: Na první místo se vrátil staronový král!

Po sobotní bitvě mezi Anthonym Joshuou a Andym Ruizem aktualizoval BoxRec žebříček všech bojovníků těžkých vah. Staronový král z britských ostrovů, který si vzal zpátky své čtyři tituly, se vyhoupl znovu na první místo. Jeho mexický soupeř se propadl na páté.

Vše je dáno bodováním podle toho, jak obtížné soupeře porazíte. Anthony Joshua během své kariéry a zejména v posledních duelech skolil několik vysoce postavených protivníků, díky čemuž byl právoplatně považován za jedničku těžké váhy. Následně však začátkem června polevil a po nepříjemném TKO dal možnost konkurenci, aby se dostala před něj. „AJ“ měl tak v odvetě hodně co dělat, aby si své místo vybojoval zpátky. A to se mu také po dvanáctikolové taktické bitvě podařilo, čímž nasbíral dostatečný počet bodů, aby zaujal své staré místo na samotném vrcholu žebříčku.

Druhá příčka patří současnému králi WBC Deontayi Wilderovi, který se rovněž nedávno postavil do nitra ringu, kde skolil mocného King Konga Luise Ortize. Tím se mu podařilo podesáté za sebou obhájit svůj prestižní historický pás a nyní vyhlíží boj o sjednocení. Než se ho ale dočká, bude se muset postavit proti světové čtyřce Tysonovi Furymu.

Před Furym je na tom o jednu příčku lépe dvaatřicetiletý Oleksandr Usyk, jenž v této kompetenci zastává roli jakéhosi černého koně, který zatím poráží vše, co mu přijde do cesty. Na pátou příčku se propadl Andy Ruiz, jehož budoucnost je pro tuto chvíli dosti nejistá. Sám se však nechal slyšet, že udělá vše, co bude v jeho silách, aby se k bitvě o pásy dostal znovu.Další články