Sleduj nás

Abdelaziz se nevzdává, Cejuda chce protlačit k titulové bitvě

Abdelaziz se nevzdává, Cejuda chce protlačit k titulové bitvě

Manažer Ali Abdelaziz potvrdil, že momentálně usilovně pracuje na návratu svého svěřence a bývalého šampiona dvou hmotnostních kategorií Henryho Cejuda.

„Triple C“ oznámil přesun do důchodu ihned po svém zápase na UFC 249 (9. května), kde na konci druhého kola přemohl tehdejšího mistra divize bantamové váhy Dominicka Cruze.

Mimo aktivní službu však Cejudo dlouho zůstávat nemusel, vlastně ani nechtěl. Prakticky vzápětí si začal vyšlapávat cestičku do boxerského ringu k možnému „money“ fightu s Ryanem Garciou, kterého jsme se ale nedočkali. A proto se Henryho zrak upnul opět na UFC, kde se pokoušel vyzvat současného krále pérové váhy Alexandera Volkanovskiho.

Cejudo cítí, že by se mohl stát šampionem pérové váhy. Ještě ...

Ačkoliv Volkanovski o tento souboj momentálně nejeví zájem, vlivný manažer Ali Abdelaziz se ho pokusí přimět změnit názor.


„Alexander říká, že tento zápas nemá smysl, ale já si myslím, že smysl opravdu má. A udělám všechno proto, abych se ho pokusil domluvit,“ pravil Abdelaziz.

„Henry je jedním z nejlepších bojovníků celé historie MMA. Pokud by ho Alex porazil, zvýraznilo by to jeho reputaci. Pevně věřím, že se spolu utkají,“ dodával přesvědčivě.

Volkanovski během svého posledního rozhovoru zmínil, že nemá zájem jak o trilogii s Maxem Hollowayem, tak ani o měření sil s Henrym Cejudem, s nímž by údajně velmi snadno vytřel podlahu. Kvůli tomu se dožaduje nových výzev, které představují vrchní vyzyvatelé z jeho divize. Uvidíme ovšem, jak celá tato situace nakonec dopadne. Další články