Sleduj nás

Ztráty na turnaji Oktagon 31! Co se mění?

Ztráty na turnaji Oktagon 31! Co se mění?
Řada nepříjemných okolností vyřadila z karty OKTAGONu 31 hned několik zajímavých zápasů. Vše odstartovala ztráta souboje Montagnac vs. Toledo již zhruba týden před turnajem.

Poté přišel o soupeře Michal Nepraš, kterému se ale nakonec podařilo sehnat náhradu v podobě Vlado Lengála. Ráno před vážením oznámila organizace, že z preventivních důvodů bere z karty bitvu mezi Andrejem Kalašnikem a Arthurem Karavaevem. Důvod je jasný, strach OKTAGONu z toho, že zápas mezi Rusem Karavaevem a Kalašnikem, který má původ na Ukrajině, bude použit pro politické účely.

Ondřej Novotný ruší zápasy


„Po velmi dlouhém zvažování situace jsme se nakonec rozhodli, že zápas Kalašnik vs. Karavaev se pro tuto chvíli ruší. Oba kluci chtěli nastoupit a dlouho jsme si všichni mysleli, že to tak bude nejlepší. Nakonec však vzhledem ke zvážení všech možných důsledků a také možnosti zneužit jejich sportovní zápas pro něco jiného, než k čemu byl určen – zápas stahujeme z programu," řekl jasně promotér organizace Oktagon Ondřej Novotný, který ještě před pěti dny točil v Dominikánské republice reality show Survivor.

Pokračoval také v tom, že válka do roku 2022 nepatří! "Naprosto odsuzujeme válečnou agresi a samozřejmě plně podporujeme Andreje, který má své kořeny a část rodiny stále na Ukrajině. On sám chtěl sportovně bojovat úplně nejvíc. Zároveň chceme deklarovat, že Artur je náš kamarád a skvělý bojovník. Na tom se za pár měsíců od jeho vítězství v naší organizaci nic nezměnilo a změnit nemohlo. Kdykoliv to bude možné, rádi jej uvidíme zpět v naší organizaci.“


Tak tedy znělo oficiální vyjádření OKTAGONu. Ruský bojovník se sice nabídl, že nastoupí bez vlajky, ale ani to nepomohlo. Oba borci poté na svých sociálních sítích vyjádřili lítost ze zrušení zápasu, na který se poctivě připravovali, a na který již měli udělanou váhu. I když se oba snažili pochopit konání organizace, bylo cítit, že se jim příliš nelíbí propojení politiky a sportu.

Další neštěstí přišlo na oficiálním vážení. Nesplnění váhového limitu začíná být tradičním nešvarem, ale tentokrát to vedlo až ke zrušení zápasu. Brazilka Priscila de Souza převážila téměř o dvě kila a opravný pokus se jí povedl ještě o sto gramů hůře!


Lucie Pudilová nepřistoupila ani na možnost, že de Souza bude mít váhový limit na den zápasu. The Killa, která čeká na výhru již od roku 2016, tak hodně hazarduje se svou budoucností a bude zajímavé sledovat, zda se OKTAGON odhodlá nabídnout jí další zápas.

Lucie Pudilová omlouvá svůj zápas


„Omlouvám se všem lidem, co se těšili na můj zápas, já jsem se také těšila a do přípravy jsem dala hodně energie. Moje soupeřka dopředu věděla, že zápas nebude, když nedá váhu, ale potvrdila, že váhu splní, kterou nakonec bohužel nedala téměř o 2 kg. Já jsem udělala maximum, aby se zápas odehrál, a proto jsem smutná, že zápas není, kvůli její neprofesionalitě. Doufám, že se brzo uvidíme v kleci,“ vysvětlila Lucka.

OKTAGON zažil podobný Armageddon před turnajem třicet. Totálně rozsypanou kartu doplnil postojovými zápasy podle pravidel Underground a rychlé bitky na 3 x 3 minuty byly ideální předkrm před hlavním menu. Stejná situace se bude opakovat i tentokrát. Akci odstartuje souboj Nepraše s Lengálem jako free prelims vysílané na kanále YouTube.


Radek Roušal se tentokrát hodí


Poté nás čekají dva zápasy, které jsou vlastně Muaythai v malých rukavicích. Radek Roušal si nechal předělat tetování Hitlera a za odměnu dostane trenéra Brazilky, která neumí udělat váhu. Michael Diega Scheck je jedním z největších outsiderů celé karty a pokud si chcete lehce vydělat, vsaďte si na vždy výborně připraveného Roušala.

Druhý zápas je odvetou za čtrnáct dní starý souboj na Drakula Fight Night 6 mezi Markem Luštiakem a Luďkem Gregušem. První jmenovaný vyhrál děleným rozhodnutím, což se vůbec nelíbilo svěřenci Jirky Apeltauera. Borci si z prvního zápasu neodnesli žádná vážná zranění, a tak mají nyní možnost definitivně vyřešit, kdo je lepší. Kompletní výsledky turnaje a další podrobnosti naleznete zde.

Vyber 3 000,- Kč zdarma

Více zde

Další články

Jakub Müller: Každý takový zápas, jako předvedl Borároš s Medvedovskim, může poškodit pověst MMA

Od turnaje FABRIQ 2 uběhl již měsíc, ale hlavní zápas celé akce je stále pro mnoho odborníků i fanoušků trnem v oku. Nyní se k němu kromě zástupců sázkových kanceláří a Gáborových šéfů vyjádřil i respektovaný sudí Jakub Müller. Výrazná osobnost domácí scény neměla absolutně žádné pochopení pro šarádu, která byla divákům místo vrcholu večera nabídnuta. 

Jakub Müller: Každý takový zápas, jako předvedl Borároš s Medvedovskim, může poškodit pověst MMA

OKTAGON odtajnil zajímavé zápasy pro turnaj v Praze. Do akce půjde bývalý šampion, mega talent a i navrátilec z RFA

Hlavní událost turnaje OKTAGON 43, který se uskuteční 20. května v O2 areně, je jasná. Odveta mezi Vémolou a Kinclem je tahákem, který by bezpochyby pražskou halu vyprodal i sám. OKTAGON však vytahuje z rukávu další esa, která donutí fanoušky sáhnout do úspor na letní dovolenou a místo do Chorvatska radši vyrazit na svátek MMA do Prahy. 

OKTAGON odtajnil zajímavé zápasy pro turnaj v Praze. Do akce půjde bývalý šampion, mega talent a i navrátilec z RFA