Sleduj nás

Zatím neporažený Jordan Johnson chce od UFC více peněz, nebo jim hrozí odchodem

Zatím neporažený Jordan Johnson chce od UFC více peněz, nebo jim hrozí odchodem
„Tohle by mohl být můj poslední souboj pod značkou UFC!“ Kdekdo by po vyhraném souboji zářil nadšením, ovšem to se netýkalo zrovna doposud neporaženého účastníka polotěžké váhy Jordana Johnsona.

Devětadvacetiletý zápasník původem ze San Diega si během UFC Fight Night 135 (15. září) na své konto připsal již svou desátou výhru v řadě, jež se dle jeho vlastních slov nesla na jisté hořké pachuti.

A jaká jiná pachuť by měla být na mysli než ta z nedocenění jeho současných kvalit. Devadesáti dvou kilový holohlavý golem uznává hlavně techniky pozemního boje, které ho doposud nezklamaly, ale které mu také nevynesly od UFC smlouvu, jakou by on sám očekával.


„Tohle mohl být můj poslední zápas tady,“ řekl pro MMA Fighting bojovník ze slunné Kalifornie. „Vím, že v několika interview, které jsem dělal, jsem nevypadal vždy přívětivě, ale věřte mi, že si užívám, co dělám. A UFC to zcela jistě nedoceňuje,“ tvrdí.

Johnson odmítl prodloužení své současné smlouvy, jelikož nové nabídky neodpovídaly jeho předpokladům. Sám pak věří tomu, že výhra nad Adamem Yandievem by mohla být tím klíčovým bodem, co otevře mnohým lidem oči.


„Znám svou cenu a myslím si, že si zasloužím trochu víc, než mi UFC momentálně nabízí,“ nabádá Dana Whitea, aby přispěchal s něčím lepším.

„Divákům mohu zaručit show, jakou jim nikdo jiný nedá. Jsem krotitelem těch těžkých šelem, s nimiž nikdo jiný nechce soupeřit. Ve své kariéře jsem již měl několik slibných výkonů, co dost napovídaly o mých ambicích,“ pochvaluje se.

Ačkoliv on sám začal v kategorii těžké váhy, postupně usoudil, že se mu bude dařit lépe v polotěžké, kde bude moct být více dominantní. „Nezáleží na tom, v jaké divizi budu, dokud tam pro mě bude dostatečná konkurence. V současné době si nemám na co stěžovat, avšak nevylučuji ani přechod do střední váhy,“ přibližuje nám své plány.


„Mé tělo je dobře stavěné. Nedivil bych se ani, kdybych jednoho dne skončil ve velterové váze,“ pousmál se. „Ze všeho nejvíce ale chci pěkně zvučného soupeře. Kdekoliv budu, tak chci, ať to stojí za to,“ upřesňuje. Pak se ovšem vrací k svému původnímu tématu. „Na novou smlouvu nespěchám, UFC má čas si vše promyslet. Jsem připravený, když mě budou potřebovat, ale musí mě za to taky dobře odměnit,“ uzavírá.


Další články