Sleduj nás

Zápasy ve fackování jsou vážně přes čáru. Jen pro milovníky bizáru a otřesů mozku, postěžovala si UFC legenda

Zápasy ve fackování jsou vážně přes čáru. Jen pro milovníky bizáru a otřesů mozku, postěžovala si UFC legendaFOTO: UFC

Za námi je další turnaj ve fackování, který přinesl spoustu tvrdých knokautů, proti nimž musel protestovat už i Donald Cerrone.

Cowboy se sice v UFC nikdy nedostal k mistrovskému titulu, ale je považován za uznávanou legendu, jejíž jméno bude s MMA Ligou mistrů navždy spojeno. A když i on říká, že zápasy ve fackování jsou špatné, skutečně to něco znamená.

„Normálně jsem příznivcem všech druhů boje, příznivcem knokautů a všeho toho okolo, koneckonců je tou součástí našeho sportu, ale opravdu nevidím smysl v něčem, kde si vždy jednou za pár týdnů jdete dobrovolně nechat dát do držky,“ rozhovořil se Cerrone.


„Rozumím tomu, že knokauty jsou vzrušující a ve fackách to je jeden knokaut za druhým, jenže ustavičné poškozování mozku už takovou srandou není,“ řekl muž, který má za zády 55 profesionálních MMA zápasů, přesto přiznává, že facky jsou pro bojové sporty krokem vzad.

„Jako bojovník toho za sebou mám opravdu hodně, ale na takovouto věc bych nikdy nepřistoupil. Myslím si, že to bojovým sportům spíše škodí,“ svěřil se Cerrone pro Associated Press.


Nemá cenu si cokoliv nalhávat. Navzdory mnoha negativním názorům jsou soutěže ve fackování zlatým dolem, což je také důvod, proč se k nim Dana White uchýlil. Ačkoliv je jeho organizace Power Slap prozatím omezená pouze na Nevadu (jiné státy zatím nedostaly povolení), tak mu sem jezdí soutěžit „zápasníci“ ze všech koutů Ameriky.

Turnaje ve fackování jsou tu mezi námi něco málo přes rok a na sociálních sítích ve sledovanosti poráží ostatní klasické sporty, včetně jejich nejvrcholnějších soutěží, jako jsou například NHL, NFL, NBA atd. Co se událo na posledním galavečeru ve fackách, to si můžete stručně připomenout v našem reportu. Velterový šampion po jedné ráně otevřenou dlaní usnul jako špalek.


Další články