Sleduj nás

Zamotaná situace na vrcholu veltrové váhy UFC! Neporažení bojovníci se hromadí ve frontě

Zamotaná situace na vrcholu veltrové váhy UFC! Neporažení bojovníci se hromadí ve frontěFOTO: UFC

Proplouvat v dnešní době MMA kariérou bez porážky, to je stejně vzácné jako narazit na teenagera s alergií na sociální sítě. Smíšená bojová umění jsou nejrychleji se rozvíjejícím sportem, který baví svojí náročností a stále rostoucí vyrovnaností.

Situace ve veltrové váze organizace UFC je aktuálně výjimečná vysokou koncentrací bojovníků, kteří si udržují nulu na kontě porážek. Pokud by se jednalo o borce, kteří se doposud konfrontovali pouze s regionální úrovní, nejednalo by se o nic extra zvláštního. UFC ovšem disponuje bojovníky, kteří dokáží svou neporazitelnost hájit i v té nejlepší světové lize.

Pravděpodobně nejznámější jméno z tohoto seznamu je Khamzat Chimaev. „Čečenský Vlk“ stále osciluje mezi veltrovou a střední váhou, a i když jej nyní čeká souboj s Paulo Costou v divizi do čtyřiaosmdesáti kilogramů, nevzdal ani své ambice na titul o kategorii níž.

Dalším bojovníkem z bývalého východního bloku je Shavkat Rakhmonov. Kazašský borec má momentálně na kontě sedmnáct vítězství, z toho pět pod hlavičkou UFC. Pokud by na vás tato statistika neučinila patřičný dojem, tak Shavkat dokázal ukončit všechny své soupeře před limitem!

„Nomád“ se měl uplynulý víkend představit na Noche UFC, kde jej hodlal prověřit bývalý titulový uchazeč Kelvin Gastelum. Nepředvídatelný levák jako jeden z mála bojovníků v UFC přijal výzvu od nebezpečného Kazacha, ale bohužel jej z boje vyřadila zlomenina nosu, kterou si přivodil na sparingu. Rakhmonov tak možná vezme za vděk nabídku od rozjetého Australana Jacka Della Maddaleny. JDM dokázal o víkendu eliminoval zkušeného Kevina Hollanda a poskočil na dvanáctou pozici v žebříčku. Vzájemný souboj těchto agresivních střelců by byl ozdobou každého turnaje UFC.


Titulové ambice, a to hned ve třech váhových kategoriích, vyhlašuje zázrak Ian Garry. Nástupce Conora McGregora má nyní třináct zelených políček, z toho šest v UFC. V posledním zápase si Garry snadno poradil s veteránem Neilem Magnym, a řekl si o soupeře z nejlepší pětky.

UFC stále pracuje na zkvalitnění již tak našlapané divize, a podle všech dostupných informací je dohodnuté s bývalým šampionem Bellatoru Michaelem Pagem. „Venom“ sice o svůj neporazitelný status již přišel, ale nikdo asi nepochybuje, že je schopný pořádně zamíchat kartami a potrápit kohokoliv z vrcholu žebříčku.

Zdroj: Autorský textDalší články