Sleduj nás

XFN - Konečný Lukáš - Babiak Matúš

XFN - Konečný Lukáš - Babiak Matúš

To, o čem se v prostředí bojových sportů už nějaký ten pátek šuškalo, se dnes potvrdilo. Lukáš Konečný (50-5, 23 KO) si zaboxuje svůj comeback na galavečeru XFN Marpo vs. Rytmus, který se koná 27. prosince 2018 v pražské O2 Arena. Soupeřem mu bude Slovák Matúš Babiak (7-1, 4 KO).

„Bylo mi jasné, že se nemůžu vrátit proti mistrovi světa. Chci se cítit jako favorit. Na druhou stranu by nebylo dobré, aby proti mně stál nějaký, v uvozovkách, blbeček, to by znehodnotilo celou akci. Nakonec jsme vybrali Slováka Babiaka, který má za sebou osm zápasů a jednou prohrál,“ uvedl svého protivníka čtyřicetiletý bijec z Ústí.

Ten stál v ringu naposledy v dubnu 2014, když ve Washingtonu prohrál na body s tehdejším šampionem střední váhy WBO Peterem Quillinem. Od té doby se věnuje spoustě aktivit včetně své hospůdky a komunální politice.


Konečný Lukáš vs. Babiak Matúš

Předně se ale stal manažerem a trenérem čerstvé mistryně světa WBC v atomweight Fabiany Bytyqi (14-0, 5 KO) a talentu těžké váhy Tomáše Šálka (8-0, 7 KO). „Jestli je budu zanedbávat? Myslím, že to bude spíše naopak. Oba ví, že budu nervóznější, aktivnější, hlavně Tomáše tak budu bít ještě více než dosud,“ pousmál se Konečný, který aktuálně váží 84 kilogramů.


Do pátku chce shodit na 80 kilogramů, přičemž zápas se sedmadvacetiletým Babiakem absolvuje ve váze super střední, ve stanoveném limitu do 76,5 kg. „Já furt dělám nějaké sázky. Většinou takové, že když vyhraji, tak z toho nic nemám, když prohraji, dám třeba 20 tisíc. Tak jako tak to pak padne na jídlo, což není dobré. Chci si vyzkoušet, zda to půjde, nechci pak shazovat třeba pět kilo na poslední chvíli,“ vysvětlil.


Další články