Sleduj nás

White: Není se čeho obávat, Khabib zůstává šampionem. Pokuta a suspendace ho ale neminou…

White: Není se čeho obávat, Khabib zůstává šampionem. Pokuta a suspendace ho ale neminou…

Ruský orel Khabib Nurmagomedov má za sebou vůbec první obhajobu svého pásu v divizi lehké váhy a i když se jednalo o opravdu velké vítězství, neslo na poněkud hořké pachuti. Výsledek zápasu všichni dobře známe, a tak nám jistě neuniklo, že také bude mít svou dohru. Šéf UFC Dana White však příznivce doposud neporaženého borce uklidňuje: „Není se čeho bát, titul mu rozhodně zůstává.“

A protože mu jeho největší klenot, pro který si tam přišel, zůstal, pak se musí trest hledat jinde. White sice pro TMZ Sports potvrdil, že Khabiba z jeho mistrovské příčky nic nesesadí, ale rovněž se obává toho, jak moc vysoká bude pokuta.

Khabib Nurmagomedov je šampion UFC


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

„Poslouchejte, Nevada Athletic Commission si vzala si celou jeho výplatu (2 miliony amerických dolarů) a uvažuje o suspendaci. Sám si nemyslím, že to je dobře, protože si nějaké peníze zaslouží. Kdyby to bylo na mně, odebral bych z těch dvou milionů 250 tisíc a dal mu možná 4-6 měsíců stopku,“ říká šéf nejprestižnějšího bojového sportu, který tím ovšem nevidí do hlav pověřených soudců, jež budou tento případ řešit.

Většina lidí se stále diví, proč je tento případ tak vyhrocený, když Conorův přestupek (dubnový útok na autobus) byl mnohem horší. „To jsou odlišné podmínky. Conor svůj útok naplánoval v místě, kde nebylo tolik lidí. Druhá věc je ta, že zákony New Yorku a Nevady se poněkud liší,“ poukazuje na to, že v Las Vegas panuje přísnější pořádek.


Pokud to všechno dobře dopadne, koho dalšího pro Khabiba? „Netuším, musíme si počkat, jak se celá tato situace vyřeší. Tony Ferguson vypadal skvělé té noci (6. října na UFC 229)… takže uvidíme,“ dodává.


Další články