Sleduj nás

Vyzýval Vémolu, ale pak prohrál a ukončil kariéru. Teď se mladý talent vrací a chce pomstu

Vyzýval Vémolu, ale pak prohrál a ukončil kariéru. Teď se mladý talent vrací a chce pomstuFOTO: REAL FIGHT ARENA

Vojtěch Garba o sobě dal nejvíce vědět, když na turnaji RFA 3 loni v červenci na body porazil bývalého UFC veterána Gorana Rejliče. Tato výhra jej natolik napumpovala sebevědomím, že se chtěl měřit i se slavným Terminátorem Karlosem Vémolou. Hned ve svém dalším zápase ale prohrál a k překvapení všech vhodil rukavice na podlahu.

Teprve šestadvacetiletý bojovník se rozhodl ukončit kariéru a odhodit všechny velkolepé plány bokem. Fanoušky to mátlo, jak mohla jedna prohra ovlivnit celé jeho rozhodování, ovšem on to důkladně vysvětlil.

„Své rozhodnutí skončit jsem nevymyslel chvíli po zápase, ale měl jsem ho v hlavě už dřív. Není to nic náhlého. Do zápasového tempa bych se vrátil jenom za předpokladu, že by se naším sportem dalo živit bez toho, aby člověk ze sebe musel dělat šaška,“ odůvodňoval Garba svůj čin, který nikdo neočekával.


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

Láska ke sportu nicméně byla silnější, a proto se po čase rozhodl své původní stanovisko trochu pozměnit. Láká ho zejména odveta se soupeřem Brucem Soutem, jenž mu byl 29. října minulého roku osudovým katem.

„Tento sport mám rád a moc mi chybí,“ přiznával mladý bojovník. „Chtěl bych odvetu s každým zápasníkem, se kterým jsem prohrál. Jsem strašně soutěživý a červená políčka na Sherdogu mě ničí. Se Soutem to prostě nebyl můj den, protože jsem měl natrénováno na všechno,“ vysvětloval si svůj předchozí nezdar.


A tak se nám tedy Garba vrací. Kdo chce jeho pouť sledovat, nechť se naladí na turnaj RFA 10, který se koná už 13. května v Havířově. Sledovat jej můžete prostřednictvím platformy PPV organizace.

Zdroj: Real Fight Arena


Další články