Sleduj nás

UFC 300, výplaty: Jiří Procházka si s bonusem odnesl přes dvanáct milionů. Proti Pereirovi je to ovšem kapesné

UFC 300, výplaty: Jiří Procházka si s bonusem odnesl přes dvanáct milionů. Proti Pereirovi je to ovšem kapesnéFoto: UFC

Nejdražší akce v dějinách MMA. Jubilejní turnaj UFC si pro sebe ukradl hned několik rekordů. Extrémně našponovaný rozpočet je bezpochyby unikátem, který se nebude dlouho opakovat.

Organizace UFC je známá tím, že své zápasníky rozhodně nepřeplácí. Nováčkovská smlouva těžko pokryje pouhé náklady na přípravu a bojovníci se musí často spolehnout na pomoc svých komerčních partnerů. Pokud se v hierarchii nejlepší světové ligy vyškrábete do zajímavějších pater, podmínky se diametrálně změní. Elita, která startovala na jubilejním turnaji UFC 300, se samozřejmě pohybuje v úplně jiných relacích, než je nezdaněných dvanáct tisíc dolarů za zápas.

Jasným příkladem je Cody Brundage, který šel dělat pytel budoucí hvězdě Bo Nickalovi. Američan se s rolí outsidera popasoval se ctí a za svůj srdnatý výkon, který trval téměř devět minut, shrábnul čtyřiašedesát tisíc dolarů, tedy něco málo přes jeden a půl milionu korun.


Další výplaty už stoupají pouze vzhůru. Za zmínku stojí například Holly Holm, která se nechala totálně přejet krajankou Kaylou Harryson, a stejně si odnesla příjemných šest a půl milionu korun.

Český samuraj si svůj výdělek povýšil o jeden z výkonnostních bonusů, který pro tento turnaj tvořil neuvěřitelných tři sta tisíc dolarů. Jiří se tak v celkovém součtu dostal na sumu přesahující dvanáct milionů korun českých a zařadil se mezi absolutní smetánku UFC 300. I zde se ovšem našli premianti, kteří výplatu Procházky dokázali několikrát vynásobit. Max Holloway si pomohl hned dvěma bonusy a dostal se na částku přesahující dva miliony a sedm set tisíc dolarů (50 milionů korun). Ještě o trochu spokojenější mohl být nejlépe zaplacený Alex Pereira, kterému na kontě přistálo těžko pochopitelných sedmašedesát milionů korun!


Všechny částky jsou odvozeny z informací serveru GiveMeSport. Podle šéfa Oktagonu Ondřeje Novotného je ale suma, kterou měl inkasovat Jiří Procházka, takřka dvojnásobná, takže je dost možné, že i ostatní borci překročili skromný odhad této renomované stránky.

„Jsem překvapený, že Jirka dostal bonus, ale jsem za to samozřejmě rád. Vynahradilo mu to asi procenta z PPV. Výplatu má určitě větší. Řekl bych, že dvojnásobnou. Ty odhady jsou úplně na hov*o, na to můžete rovnou zapomenout,“ pronesl Novotný ve svém pořadu MMA Letem světem.

Zdroj: MMA Letem světemDalší články