Sleduj nás

Výhružky smrtí a následný zákaz styku s rodinou. Tony Ferguson je psychicky vážně nemocný, zní verdikt lékařů

Výhružky smrtí a následný zákaz styku s rodinou. Tony Ferguson je psychicky vážně nemocný, zní verdikt lékařů

Člověk nikdy neví, co se děje za oponou. Jak si asi žijí lidé, které normálně sledujeme v televizi nebo při nějakých sportovních událostech? Možná bychom se až divili, že odpověď v našich hlavách je naprosto odlišná tomu, co se děje ve skutečnosti.

„Pěkným“ příkladem nám je Tony „El Cucuy“ Ferguson. Na jednu stranu muž, kterého spousta bojových fanoušků uznává za to, s jakým elánem se prezentuje při své činnosti, ale na druhou stranu také násilník, který svým chováním nejednou ohrozil svou vlastní rodinu.

„Bohužel to došlo do toho bodu, kdy jsem už nemohla dál,“ svěřila se veřejnosti jeho žena Cristina. „Jeho chování se den ode dne zhoršovalo. Nikdy jste netušili, s jakou náladou přijde domů, jak se zachová, na koho se naštve, co rozbije…,“ popisovala manželovo labilní chování.


Nakonec vše vyústilo tím, že si Cristina sbalila své věci, vzala s sebou syna a z jejich společného domu odešla. „Poslední měsíce to bylo všechno v jednom kole a vůbec se to nelepšilo. Bála jsem se, že jednoho dne buďto zabije mě, našeho synka, nebo sám sebe,“ šokovala.


Že se nejedná o poplašnou zprávu, to zveřejnila policie, která eviduje několik návštěv do domů Fergusonových, kam byla přivolána kvůli domácímu násilí. Události v posledních dnech však vyvrcholily do takové míry, že bylo bývalému prozatímnímu šampionovi lehké váhy soudem dočasně zakázáno navštěvovat svou ženu a syna.

Podrobnější zprávy, které mapovala jak Cristina, tak i odborní lékaři, poukázaly na to, že je Tony paranoidní a trpí halucinacemi. V jeden moment si Ferguson myslel, že je jejich dvouleté dítě vtělením Ježíše Krista, podruhé se zase bál, že je posedlé.


„Moc ráda bych mu pomohla, ale bohužel tohle už není jenom na mně,“ povídala Cristina. „Býval to skvělý otec a dobrý manžel. Věřím, že tam někde hluboko v něm to stále ještě je, jen mu musí někdo pomoct. Děkujeme vám všem za podporu a zároveň vás prosím, abyste respektovali naše soukromí,“ dodala.


Další články