Sleduj nás

Vojtěch Garba míří do KSW! Představit by se měl již na turnaji v Třinci

Vojtěch Garba míří do KSW! Představit by se měl již na turnaji v TřinciFoto: RFA

Polský hegemon stále více loví v tuzemských vodách a vytahuje si jednoho kvalitního bojovníka za druhým.

Vše samozřejmě souvisí s druhým turnajem KSW v Čechách, který je naplánován na 14. října. Na něm se představí osvědčená jména jako Martínek, Brichta nebo Macek. Silnou trojici doplní slezský patriot Vojtěch Garba, který do haly jistě přitáhne pořádnou armádu svých fanoušků.

Porážka, kterou Vojta utrpěl koncem loňského roku na turnaji RFA 5, jej přiměla k hodně předčasnému ukončení kariéry. Nutnost štěpit čas mezi sport a práci ho deprimovala takovým způsobem, že raději pověsil rukavice na hřebík. Černé myšlenky naštěstí dlouho nevydržely a Garba se již v polovině května vrátil do klece vítězstvím nad Zsoltem Ballou. Nyní se zdá, že přichází moment, který může kariéru stále teprve sedmadvacetiletého borce vystřelit ke hvězdám a udělat z něj opravdového profíka.

Turnaj KSW 87, který bude hostit Werk Arena, je pro polskou organizaci již druhým počinem na českém území. Úspěšná akce v Liberci, která pobavila fanoušky kvalitou zápasů i dobrou organizací, ukázala, že jednou za čas domácí fanoušci turnajem KSW nepohrdnou. Vzhledem k tomu, kolik je na třinecké kartě domácích bojovníků, je jasné, že ani tentokrát nezůstanou ochozy hokejové haly prázdné.

Filip Macek se pokusí napravit dojem z nepovedené premiéry a v cestě mu bude stát Ukrajinec Olekseii Polischuck. Ten má zatím v KSW stejnou bilanci jako Máca, a tak to bude souboj o to, kdo se konečně u nového zaměstnavatele chytí. Leo Brichta je naopak po úspěšné premiéře ve výborné pozici. Okamžitě vystřelil do první desítky žebříčku lehké váhy, a pokud porazí Romana Szymańskiho, může začít pošilhávat po titulové šanci.


Nejsilnější pozici má potom bezpochyby Michal Martínek, který bude hlavním tahákem celé akce. Bývalý šampion OKTAGONu, který je ostřílený ruskou ACA, se utká s nebezpečným Darko Stošičem. I Černouvous může v případě vítězství začít spřádat titulové plány.

Zdroj: KSW, Tapology


Další články