Sleduj nás

Video: Kulturista si věřil na MMA zápasníka z muší váhy, nakonec svého rozhodnutí litoval

Video: Kulturista si věřil na MMA zápasníka z muší váhy, nakonec svého rozhodnutí litovalFoto: UFC

Protože má velké svaly, tak si myslel, že může nad MMA bojovníkem vyzrát. Šeredně se však spletl.


Savaş Cebeci je poměrně známý turecký fitness trenér a influencer, který má na Instagramu téměř 310 tisíc sledujících. Před nimi častokrát tvrdil, že jsou svaly základním obranným prvkem při jakémkoliv potenciálním fyzickém konfliktu. Aby svá slova ukázal v praxi, tak si dohodl zápas s profesionálním MMA bojovníkem Kaanem Kazganem, který je původem muší, potažmo až bantamová váha (před zápasem tedy váží 61 kg, v době zápasu může mít tak 70).

Boji předcházela hrdinská slova, jak to u střetů podobného formátu bývá zvykem. Cebeci tvrdil, jak se svým soupeřem vytře podlahu, a dokonce se i bál, aby mu neublížil. „Kolik váží on, takové zvedám závaží!“ smál se během propagace zápasu, ale akorát tak nabil kritikům, kteří si na něm nyní mohou smlsnout. Nutno dodat, že úplně právem.

Sotva jejich zápas začal, rozeběhl se Kazgan po strhu, kterým úspěšně přetáhl boj na zem. Následoval ground and pound, během něhož se tvář kulturisty zavalila krví. V beznadějné pozici na zemi se následně vzdal a uznal, že své dovednosti poněkud přecenil. Na svém Instagramu poté informoval, že je v pořádku a z boje si odnesl cennou lekci.  

Video z tohoto zápasu se nyní šíří internetem, a tak neuniklo pozornosti několika profesionálních bojovníků. Takový Michael Bisping na Twitteru napsal: „Kolik takových týpků jsem už viděl. Všichni si myslí, že když mají svaly, tak si mohou dovolovat. Realita je ale krutá. Nikdy nedrážděte hada bosou nohou!“ A měl pravdu.

„Pakliže člověk nedokáže ubránit strh na zem, na které končí většina pouličních bojů, pak je jedno, jaké má svaly. Rozhodují zkušenosti. Proto jsou bojovníci považováni za chodící zbraně. Jejich dovednosti jsou nebezpečné a musí se umět krotit, aby někomu neublížili,“ řekl nejen v souvislosti s tímto zápasem ve svém podcastu bývalý UFC šampion Daniel Cormier.


Další články