Sleduj nás

VIDEO: KSW je trochu jiná liga! Pět ze šesti českých zápasníků odešlo poraženo. Martínek vyfasoval KO, Brichta dominoval

VIDEO: KSW je trochu jiná liga! Pět ze šesti českých zápasníků odešlo poraženo. Martínek vyfasoval KO, Brichta dominovalFOTO: KSW

V sobotu jsme mohli sledovat turnaj KSW 87 v třinecké Werk Areně a rovnou také hrdinský výkon šesti českých zápasníků.

Ačkoli pět z nich odešlo z arény poraženo, Leo Brichta se naštěstí postaral o jediný významný moment pro Českou republiku.

Michal Martínek byl rychle a nečekaně poražen, když po levačce od Darka Stošiče vyfasoval knokaut rovnou po dvou minutách, Brichta pak v souboji s Romanem Szymanskim ukázal skvělou houževnatost.


Po obtížném začátku v prvních dvou kolech přenesl boj na zem a zasadil několik přesných úderů. Polák začal krvácet a zápas byl ukončen rozhodčím na TKO. Po zápase Leo sdílel svou radost přímo v oktagonu: "Moje pocity? Neuvěřitelný. Opravdu teď žiju svůj sen."

Další čeští bojovníci už ale neměli takové štěstí. Filip Macek byl ve svém duelu s Oleksijem Poliščukem poražen, když mu byl nasazen ukázkový arm bar, Vojtěch Garba, i přes jeho houževnaté odhodlání, prohrál na body s Michalem Dreckowskim. Ani Lukáš Dvořák nezachránil Česko a svůj boj proti Adrianu Dudekovi nezvládl. Josef Štummer pak prohrál s Dawidem Karetou už na konci prvního kola.


Přestože večer přinesl pouze jedno vítězství pro Českou republiku, ducha bojovnosti a odhodlání českých zápasníků nelze zpochybňovat. Další turnaj KSW se uskuteční už 17. února 2024 v Liberci a je se rozhodně na co těšit.

Martínek: Moment zaváhání může v těžké váze rozhodnout

V MMA zápase může být každá sekunda rozhodující, což bolestně zažil třiatřicetiletý Martínek, který podlehl rychlému KO od Stošiče. "Byla to má první KO prohra," komentoval Martínek s ponurým výrazem pro redakci Top-Fight.cz, která byla na místě dění. "Snažil jsem se vykrýt high kick, ale pak přišel úder, po kterém už nevím vůbec nic."


V těžké váze může jeden špatný pohyb rozhodnout o výsledku zápasu. "Je to jak šachy. Nejsem si jistý, zda jsem v tu chvíli držel ruce nahoře. Cítil jsem, jak mě soupeř zkracuje. Pokud vás ale trefí zápasník Stošičova kalibru, je to fakt složité," analyzoval souboj Martínek a přiznává, že krátká pauza je nyní třeba.

Po odpočinku a oslavě výročí se svou ženou se chystá vrátit do tréninkového procesu. "Vezmu to s nadhledem a půjdu dál. Vím, že můj soupeř má skvělé schopnosti, ale lituji, že jsem dostal," dodal s úsměvem Martínek, známý také jako Blackbeard.


Další články