Sleduj nás

VIDEO: KSW Epic nabídlo brutální podívanou! Bojovník kopal do hlavy ležícího soupeře

VIDEO: KSW Epic nabídlo brutální podívanou! Bojovník kopal do hlavy ležícího soupeřeFoto: KSW

MMA si za posledních dvacet let prošlo opravdu dramatickým vývojem, a tak můžeme podobné záběry vídat již jen na starých videích nebo občas ještě před vesnickou diskotékou. KSW nám ale v sobotu nabídlo malé retrospektivní okénko.

Největší evropská organizace se pouhý týden po skvělém turnaji v Liberci pustila do dalšího velkolepého dobrodružství. Galavečer KSW Epic vybočil mimo rámec obvyklých MMA turnajů, protože zde dostal prostor také box, Muay Thai a grapling. Smíšená bojová umění se navíc v jednom zápase vrátila v čase, a tak jsme dostali trošku drsnější podívanou, která byla zakončena pořádnou „penaltou“ do hlavy borce, který se již válel na zemi.

Akce v Gliwicích začala zápasem, který dal vzpomenout na slavné časy organizace Pride FC. Dřevní doba MMA, kdy se absolutně neřešil doping nebo bezpečnost bojovníků, měla své kouzlo. Legendy jako Fedor Emelianenko nebo Mirko Filipovič žijí v srdcích fanoušků dodnes. Souboj mezi Muslimem Tulshaevem a Konradem Rusińskim dal na tyto časy vzpomenout vrchovatě. Prvně jmenovaný totiž ve třetím kole sestřelil povedeným úderem svého soupeře k zemi a rozjel kopačky, za které by se nestyděl ani Mauricio Rua.


Vzpomínkou na doby minulé byla také čtyřková pyramida v polotěžké váze. V sázce byl titul šampiona této divize, a tak měli bojovníci o motivaci postaráno. Semifinále lépe zvládli Rafal Haratyk a také Damian Piwowarczyk. Postup druhého jmenovaného byl prvotřídní senzací, protože si Polák dokázal poradit s favoritem celého pavouka Kleberem Silvou. Finále, které bylo navíc druhou nejsledovanější událostí turnaje, nabídlo velmi vyrovnanou podívanou. Vítězem se nakonec stal Haratyk, kterého viděli vyhrát dva ze tří bodových.


Hlavní událost večera byla rozhodnuta zraněním jednoho z bojovníků. Mamed Khalidov si dokázal, že může konkurovat bývalé hvězdě světového boxu, ale zraněná ruka jej po dvou kolech vyřadila z boje. Vedení KSW se okamžitě po zápase nechalo slyšet, že by se nebránilo uspořádání turnaje KSW Epic 2, kde by došlo na odvetu mezi Adamkem a Khalidovem.


Další články