Sleduj nás

Velká odveta ve střední váze na obzoru

Velká odveta ve střední váze na obzoru
Chris Weidman se dočká vytoužené odvety s Lukem Rockholdem, která jednomu z nich s největší pravděpodobností zajistí pozici prvního vyzyvatele v boji o titul střední váhy.

Jejich první vzájemné setkání dopadlo lépe pro Rockholda, který tímto zápasem uzmul Weidmanovi pás a ukončil jeho neporazitelnost.

Přitom Weidman do zápasu výborně vstoupil, byl přesnější a dokázal dostat Rockholda několikrát na zem, ale postupně se začala karta obracet. Luke výborně kopal a doslova tak Weidmana postupně rozebral a následně ukončil ve čtvrtém kole TKO.


Tato prohra Chrise trochu poznamenala a nezvládl následující dva zápasy. Yoel Romero mu naskočeným kolenem skoro rozpůlil hlavu a v dalším zápase ho opět kolenem zničil Gegard Mousasi. Návrat na vítěznou vlnu přišel v loňském roce až proti Kelvinu Gastelumovi, toho Chris uškrtil ve třetím kole (Arm-Triangl Choke).

Pravda je taková, že UFC zápasníkům neplatí tolik, kolik si zaslouží, svěřil se navrátilec Rockhold


Luke Rockhold se z titulu dlouho netěšil a po pouhých šesti měsících ho při první obhajobě předal Michaelu Bispingovi. Nutno dodat, že hodně zdarma a hodně překvapivě. Zpátky do boje o nejvyšší mety ho vynesla výhra nad Davidem Branchem a zpět do boje o vyzyvatelskou pozici jej srazilo KO od Yoela Romera.

Nyní po Romerově další porážce od aktuálního šampiona Whittakera je jasné, že v listopadu v legendární Madison Sqaure Garden nepůjde pouze o vyřizování starých účtů, ale i o šanci rvát se o titul.

Další články