Sleduj nás

V OKTAGONu jsem nedostal prostor, který jsem si zasloužil, vysvětluje David Hošek přechod ke konkurenci

V OKTAGONu jsem nedostal prostor, který jsem si zasloužil, vysvětluje David Hošek přechod ke konkurenci
Dlouhé týdny připravovaná akce organizace RFA přinesla očekávaný efekt. Dvacítka posil vyrazila dech asi všem fanouškům bojových sportů, ale přesto se našlo několik jmen, která překvapila víc než jiná. David Hošek se zdál na dobré cestě k titulové šanci v OKTAGONu, ale došla mu trpělivost a rozhodl se jít jinou cestou.


„Naštval jsem se kvůli tomu, že jsem v OKTAGONu nedostal takový prostor. Porazil jsem třeba Marcina Naruszczku, ale víceméně mě to nikam neposunulo. I když mi ten zápas nevyšel tak, jak jsem chtěl, tak jsem ho vyhrál. Tím to hasne. Pak jsem dostal dobrou nabídku od organizace RFA a s týmem jsme se dohodli na tom, že to bereme. Bylo to pro nás nejlepší možné řešení."

Překvapivý přesun se rodil poměrně dlouhou dobu a OKTAGON se samozřejmě pokusil udržet Sparťana pod svými křídly.

„Když jsme dostali nabídku, tak jsme to řekli OKTAGONu, který mi vzápětí také dal nabídku. I když byla moc pěkná, tak jsem stejně časem rozhodl pro RFA. Věřím tomu, že tady budu mít více prostoru. OKTAGON je totiž poslední dobou hodně zaměřený na cizince, což na jednu stranu chápu. Pak se ale stane to, že dorazí nějaký cizinec a hned dostane šanci bojovat o titul, aniž by ho nikdo předtím pořádně znal. Češi a Slováci tím pádem tu šanci nedostanou, i když by si jí mnohdy mnohem víc zasloužili.“

David se tímto krokem vydal ve stopách svých tréninkových parťáků. Všichni věří, že u nového chlebodárce bude cesta k titulu rychlejší a bude záviset více na sportovních výkonech než počtu followerů na Instagramu.


„Ať jsem porazil kohokoliv nebo udělal jakýkoliv výsledek, tak to i tak bylo špatně. Asi kvůli tomu, že nejsem tak mediálně sledovaný. Probiju se titulu tady. RFA je organizace, která vkládá více prostoru pro Čechy a Slováky.“

Sparťan je v plném tréninkovém nasazení a brzy vyrazí na kemp do Polska. Pokud vše dopadne jak má, uvidíme jej v boji na některé z jarních akcí RFA.

Další články