Sleduj nás

UFC Vegas 74 přineslo ošklivé zranění. Veterán Miller ukončil soupeře za půl minuty a Arlovski tvrdě narazil

UFC Vegas 74 přineslo ošklivé zranění. Veterán Miller ukončil soupeře za půl minuty a Arlovski tvrdě narazil FOTO: UFC

Další turnaj UFC, který hostilo Apex Centr v Las Vegas, je minulostí. Akce, na které se představili respektovaní veteráni a i zbrusu noví borci, přinesla tvrdá ukončení a také kontroverzní rozhodnutí bodových. Bohužel jsme také byli svědky i jednoho opravdu ošklivého zranění.

O hlavním zápase jsme informovali v samostatném článku (odkaz), ale je jasné, že pro Kai Kara-France se jedná o pořádně hořkou pilulku. Výsledek se ovšem samozřejmě již měnit nebude, a tak se Novozélanďan musí sebrat a znovu se pokusit vyškrábat na vrchol muší divize. V druhé nejsledovanější události si Alex Caceres dokázal na body poradit s Danielem Pinedou. Fanoušek Bruce Lee se opět prosadil svým neortodoxním stylem, a také přežil krizovou chvilku, kdy jej Pineda téměř ukončil pákou na ruku.

Do souboje s Jimem Millerem byl původně nominován Lájoš Klein, ale po jeho zranění dostal příležitost nováček v UFC Jesse Butler. Ten se s ostříleným veteránem pustil do divoké přestřelky, která pro něj ovšem skončila fatálně. Miller jej nejprve přesnou pravačkou uspal a následně mu téměř urazil hlavu dalším úderem! Pětadvacátá výhra a sedmnácté ukončení před limitem v UFC pro devětatřicetiletého borce tak bylo na světě.

Souboj dvou bojovníků snažících se proniknout do nejlepší desítky muší váhy si pro sebe urval Tim Elliott. Zkušenější a v zápase preciznější Elliott byl jednoznačně lepší a účastníka DWCS Viktora Altamirana předčil díky úspěšným takedownům, kterými drobil zběsilé útoky soupeře. Celkově dokázal Tim v UFC doručit již osmapadesát strhů, což je společně s Demetriousem Johnsonem rekord této váhové divize.

Nepříjemný moment přinesl souboj mezi Karine Silvou a Ketlen Souzou. Silva začala aktivně a tlačila svou soupeřku. Ve vhodný moment navíc přišla s takedownem a okamžitě zamkla bývalé šampionce Invicty FC nohu. Bleskově nasazená páka na koleno znamenala nepříjemné zranění, kdy se kloub Souzy očividně prohnul na nepřirozenou stranu.


Úvodní zápas hlavní karty přinesl návrat Elizeu Zaleskiho, kterého čekal nepříjemný Abubakar Nurmagomedov. Dagestánec patřící do známého klanu se od prvních vteřin snažil o klasický projev založený na neustále snaze o strh. Brazilec ovšem prokázal fantastickou připravenost, a kromě jednoho momentu na konci prvního kola odolával všem soupeřovým pokusům. V postoji to byl Zaleski, kdo tvrdě a přesně zasahoval, a tak šla výhra právem na jeho stranu.

Legenda UFC Andrej Arlovski nebude na včerejší večer vzpomínat v dobrém. Po solidním prvním kole přišla ve druhé pětiminutovce tvrdá pravačka Američana Mayase, která poslala bezvládného Pitbula na podlahu klece. Uvidíme, zda se čtyřiačtyřicetiletý veterán po dalším tvrdém ukončení vrátí do klece, protože se jednalo o jedenáctý knockout, který utrpěl!Další články