Sleduj nás

UFC - Tuivasa Tai - Ivanov Blagoy

UFC - Tuivasa Tai - Ivanov Blagoy

UFC 238 má na programu i jeden zajímavý souboj v těžké váze. Střetnou se v něm dvě relativně nové tváře. Bulhar Ivanov a australský střelec Tuivasa. Ten se potřebuje vrátit na vítěznou vlnu po porážce s bývalým šampionem Juniorem dos Santosem. Celková bilance Bam Bam Tai je 8 výher a 1 porážka, z toho 88 % vítězství KO. V průměru vyšle 4,42 signifikantních úderů za minutu s přesností 42 %. Tuivasa zatím nedoručil žádný úspěšný strh. Přesně to vypovídá o jeho stylu boje, kdy v postoji rozdává bomby.

Blagoy Ivanov dostal na úvod stejného soupeře jako naposledy Tuivasa. I když také podlehl, prokázal opravdu velkou odolnost a vydržel s dos Santosem plných pět kol. V dalším zápase dostal opět zkušeného matadora Bena Rothwella. Opět rozhodovali rozhodčí a i když byl Ivanov horší, odcházel tentokrát jako vítěz. Celkový rekord dvaatřicetiletého Bulhara je 17 výher a 2 porážky. O velké univerzálnosti svědčí 35 % ukončení KO a dalších 35 % submisí. Ivanov vyšle 3,08 významných úderů s přesností 30 %. Ivanov je hodně zajímavý bojovník, který vychází ze svých základů v sambu a judu. V zápase s Rothwellem si dokázal poradit i s velkým handicapem ve výšce a dosahu.


V tomto zápase bude hodně rozhodovat, jestli se Ivanov pokusí přenést souboj na zem a Tuivasu unavit. Pokud uvěří, že je schopný australského chuligána zničit v postoji, skončí knockoutován a probudí se možná až na hotelu. Tuivasa je klasický pouliční rváč, kterého od problémů zachránil sport. Má vynikající odhad vzdálenosti a umí si poradit i v klinči na pletivu, kdy rozdává opravdu brutální lokty. V poslední době upravil svůj trénink a začíná vypadat jako profesionální sportovec. Věříme, že Blagoye přejede a přinese nám vítězství v pěkném kurzu 1.71.Další články