Sleduj nás

UFC - Nunes Amanda - de Randamie Germaine

UFC - Nunes Amanda - de Randamie Germaine

V následující analýze se podíváme i na třetí titulovou bitvu, která se odehraje na UFC 245. Momentálně bezkonkurenční jednička ženského MMA světa Amanda Nunes dá druhou šanci zkušené Holanďance Germaine de Randamie.

První zápas, který se uskutečnil již v roce 2013, ovládla fenomenální Brazilka, a to díky sérii tvrdých loktů, kterými zasypala svoji soupeřku ve druhé polovině prvního kola. Iron Lady Randamie však od té doby neprohrála, porazila následujících pět soupeřek a vybojovala si šanci na odvetu. Skalpy Holm a v posledním zápase talentované Aspen Ladd nejde brát na lehkou váhu a svědčí o kvalitách bývalé šampionky v kickboxu. Randamie má momentálně rekord devíti výher a tři porážky, kdy 56 % vítězství získala na body.


Amanda Lioness Nunes půjde do tohoto zápasu s bilancí osmnácti výher a čtyři porážky, kdy 72 % vítězství získala knockoutem. Poslední, od koho se čekalo, že sesadí Amandu z trůnu, byla zdánlivě neporazitelná Cris Cyborg. Tento zápas, který se uskutečnil na UFC 232, ale potvrdil nadvládu Nunes a ta odcházela jako vítěz po bleskovém KO, na které nepotřebovala ani minutu. Amanda stihla od té doby ještě jeden zápas. To s bývalou šampionkou Holly Holm. Ta zvládla odolávat o tři minuty déle, ale skončila také na podlaze oktagonu po tvrdém high kicku.

Favoritka je v tomto souboji jasná. Nunes je mladší, rychlejší a působí opravdu dominantně. Navíc jí hraje do karet výhra v prvním zápase, kdy si vyzkoušela, co na Randamie platí. Pokud by se dostala v postoji do problémů, může lehce přenést boj na zem, kde je jistě o třídu lepší. Pokud se souboj dostane přes první kolo, dá se hovořit o úspěchu Randamie. Podle nás se tak ale nestane a Nunes si připíše další obhajobu v prvním kole. Kurz na Amandu je 1.34.Další články