Sleduj nás

UFC - Ngannou Francis - Rozenstruik Jairzinho

UFC - Ngannou Francis - Rozenstruik Jairzinho
Původně avizovaný hlavní zápas UFC on ESPN 8, které se mělo uskutečnit v Columbusu, se nám přesunul na kartu očekávaného galavečeru UFC 249. Díky tomu se atraktivní bitvy dvou těžkotonážních borců dočkáme již tento víkend 10. května v Jacksonvillu na Floridě.

Kamerunský Predátor Ngannou půjde do tohoto souboje s bilancí čtrnácti výher a tři porážek, kdy 71% vítězství získal knockoutem. Momentálně má Francis na kontě tři bleskové triumfy v řadě. Na likvidaci Curtise Blaydese, Caina Velasqueze a Juniora dos Santose potřeboval v součtu pouze dvě minuty a dvaadvacet vteřin! Statistika signifikatních úderů nám ukazuje sice pouze 2.15 přesných zásahů za minutu, zato ale každá rána dokáže protivníka poslat do říše snů.

Jairzinho Bigi Boy Rozenstruik zatím v MMA nepoznal porážku a pyšní se rekordem deseti výher z deseti zápasů. Neméně působivé je, že 90% vítězství získal knockoutem! I na tato fakta je ale potřeba nahlédnout v širších souvislostech a prozkoumat kvalitu soupeřů, kterým Rozenstruik čelil.

Ngannou Francis vs. Rozenstruik Jairzinho

V UFC to byl po dvou zápasech na rozkoukání veterán Andrei Arlovski. Toto velké jméno minulé dekády inkasovalo za svou bohatou kariéru již jedenáct tvrdých knockoutů a jeho brada již není to, co bývala. Další na řadu přišel Alistair Overeem, kterému zbývaly k vítězství na body pouhé čtyři vteřiny, ale Jairzinho vytáhl parádní úder a holandského matadora nečekaně ukončil.


Z výše uvedeného je jasné, že Rozenstruik na takovou kvalitu, jakou představuje Ngannou, zatím nenarazil. Predátor se dokáže lépe pohybovat a dokáže tak nepříjemně zamaskovat, odkud přiletí smrtelný úder. Nedá se předpokládat, že by Jairzinho dokázal napodobit Stipeho Miocice a zvládl by Francise dostat šestkrát na zem úspěšným takedownem.

Právě v neúspěšném souboji s aktuálním šampionem prokázal Ngannou, jak tvrdou má bradu, a proto si lze jeho porážku v tomto zápase představit jen velmi těžko. Kurz na výhru Predátora je 1.31. Lepší variantou bude počkat na vypsání vedlejších sázkových příležitostí a zkusit výhru KO v prvním kole!

Další články