Sleduj nás

UFC - Miocic Stipe - Cormier Daniel

UFC - Miocic Stipe - Cormier Daniel

Po skoro ročním čekání se konečně pohne situace na vrcholu nejtěžší váhové divize UFC. Na turnaji 252 nás čeká třetí a závěrečný souboj mezi Stipe Miocicem a Danielem Cormierem. Ten podle Dany Whitea určí, kdo je nejlepší těžkou váhou historie organizace.

Daniel DC Cormier půjde do poslední bitvy své bohaté kariéry s bilancí dvaadvacet výher a dvě porážky, kdy 45 % vítězství získal knockoutem. V prvním vzájemném zápase dokázal Stipeho ukončit na konci prvního kola a postarat se tak o prvotřídní překvapení. Dlouholetý šampion sice nastoupil dobře, ale lehce podcenil tvrdost úderů a po jednom z nich se poroučel k zemi. Odveta nabídla úplně jiný obrázek. DC posilněný předchozí výhrou diktoval tempo, bez respektu chodil za Miocicem a pouštěl se do tvrdých výměn.

Miocic Stipe vs. Cormier Daniel v odvetě ve třetím zápase


Stipe pojal odvetu mnohem taktičtěji a snažil se postupně Cormiera oslabovat a neudělat další osudovou chybu. Tato strategie se ukázala jako vítězná. Stipe ve čtvrtém kole trefil několik perfektních úderů na spodek a Cormier očividně zvadl. Miocic vše dokonal minutu před koncem předposledního dějství a titul se stěhoval zpět k dlouholetému šampionovi. Ten má momentálně bilanci devatenáct výher a tři porážky, kdy 79 % vítězství získal knockoutem.

Jak bude vypadat závěr trilogie? Oba borci měli v předchozích zápasech své momenty, ale hlavním motivem posledního dílu bude neudělat žádnou velkou chybu. Očekáváme dlouhý a opatrný zápas, který se bude spíše podobat druhému duelu než tomu úvodnímu. Hodně fanoušků i odborníků řešilo, že DC zatím nepoužil svůj excelentní wrestling, ale Miocic je v této disciplíně také výborný, i když ji tolik nevyužívá. Souboj dvou legend perfektně ovládajících své řemeslo se těžko tipuje a vše může změnit jeden přesný úder.


Pokud si ale musíme zvolit vítěze, bude jím Stipe Miocic. Zvládl obrovský tlak, který na něm ležel před odvetou, a nyní půjde s čistou hlavou obhájit svůj milovaný pás. Čím bude souboj trvat déle, porostou jeho šance na vítězství. Kurz na výhru současného šampiona je 1.86.


Další články