Sleduj nás

UFC legenda překvapila, jak nízký plat v MMA Lize mistrů pobírala. Od nováčků se příliš nelišila

UFC legenda překvapila, jak nízký plat v MMA Lize mistrů pobírala. Od nováčků se příliš nelišila FOTO: UFC

Na to, že je Demetrious Johnson jednou z neodmyslitelných legend UFC, tak pobíral až neobvykle nízký plat. 

Mnozí lidé jej považují za jednoho z nejlepších bojovníků celé historie MMA a my můžeme jen potvrdit, že zejména díky němu a následně pak Henrymu Cejudovi Dana White nezrušil divizi muší váhy. Přesto úspěchy, kterých „Mocný Myšák“ v UFC dosáhl, nebyly nijak zvlášť finančně doceněny. 

Demetrious Johnson je držitelem rekordní vítězné série. Pět let a šest měsíců jej nikdo neporazil. Třináct zápasů dominoval nejnižší hmotností kategorii, ovšem výplatu za to měl takovou, jakou dnes pobírají mnozí nováčci. 


„Když jsem bojoval s Dominickem Cruzem, má mzda měla být 14 tisíc dolarů za účast a dalších 14 tisíc za případnou výhru. Pak jsem zápasil s Ianem McCallem a výplata byla stejná. Až když jsem podepsal novou smlouvu, přilepšil jsem si ze 14 na 20 tisíc (za účast a za výhru),“ přiznal Johnson během svého oblíbeného  streamu na Twitchi. 

„Když jsem se střetl s Josephem Benavidezem, bral jsem 20 a 20 tisíc. Další navýšení přišlo až od boje proti Johnu Dodsonovi, to jsem dostal 23 a 23 tisíc. Od roku 2014/15 se situace začala zlepšovat, protože jsem byl nezpochybnitelným šampionem a UFC mě nemohlo jen tak přehlížet. To jsem snad prvně dostal 100 tisíc za zápas, ale zase jsem pro změnu neobdržel žádné PPV bonusy, takže jsem tratil jinak,“ poděloval se Johnson o informace, které normálně zápasníci s veřejností nesdílí. 


„Jak do UFC přišel CM Punk a já se dozvěděl, že on za zápas bude mít nějakých 500 tisíc, tak mě to naštvalo. To byla chvíle, kdy už mi postupně začaly téct nervy a já přemýšlel nad změnou prostředí. Takhle jsem se dostal až do ONE FC, kde jsem doufal, že se má finanční situace změní. A změnila se. Teď jsem konečně spokojený,“ přiznal legendární Mighty Mouse. 


Další články