Sleduj nás

UFC jako odpad, který si neváží zápasníků? Andersonovo svědectví odkazuje na velké chyby v systému

UFC jako odpad, který si neváží zápasníků? Andersonovo svědectví odkazuje na velké chyby v systému

Proč potenciální soupeř Jiřího Procházky odešel z UFC a vydal se směrem ke konkurenčnímu Bellatoru?

Jak už tomu bývá zvykem, hlavní roli opět hrály peníze. Corey „Overtime“ Anderson (13-5), jenž pod křídly noblesní MMA organizace působil dlouhých šest let, se náhle rozhodl pro únikovou variantu.

„V žebříčku polotěžké váhy mi patřilo čtvrté místo, ale stále jsem si vydělával peníze jako nějaký podřadný zápasník,“ dal se do vysvětlování třicetiletý bojovník, který vyhrál čtyři ze svých posledních pěti zápasů. V jeho výkonech tedy potíže nebyly, pouze chtěl něco více nazpět.


„Dříve jsem se o peníze nestaral, protože mi šlo o to, abych byl nejlepší, ale pak jsem se bavil s Danielem Cormierem a ten ve mně cosi zlomil. Vysvětlil mi, že nejsem někým, kdo by bojoval pro zábavu jen tak na ulici, tohle je má živnost a já zápasím, abych uživil svou rodinu,“ vysvětloval.

Corey Anderson přestoupil do organizace Bellator


Následně přišel ten klíčový zlom. „Řekl jsem si tedy, že zkusím UFC oslovit, zdali bych ze svého příštího zápasu mohl vytěžit trochu více. S nimi to ale ani nehnulo, a tak jsem požádal o své propuštění… Oni nad tím neuvažovali ani dvacet sekund a opravdu mě propustili,“ odhaloval.

Pak se „Overtime“ prakticky vzápětí upsal Bellatoru. „Nejsem na UFC naštvaný, pouze mi tím ukázali, jakou pro ně mám hodnotu. A v Bellatoru se na své účinkování těším. Dokonce jsem se dostal do bodu, kdy mě někdo finančně docení. Jednalo se o takovou nabídku, kterou bylo velmi těžké odmítnout,“ dovysvětlil Corey Anderson.


Další články