Sleduj nás

UFC - Gustafsson Alexander - Smith Anthony

UFC - Gustafsson Alexander - Smith Anthony

Hlavní událostí UFC Fight Night 153 je souboj v polotěžké váze mezi domácím Gustafssonem a americkým bijcem Smithem. Oba borci jdou do tohoto zápasu po nářezu, který jim uštědřil fenomenální Jon Jones. Papírově lépe z této konfrontace vyšel Smith. Zvládl odolávat Jonesovým útokům plných pět kol a na konci čtvrtého přežil i ilegální koleno na hlavu. Gustafsson vydržel do poloviny třetího kola, ale v začátku zápasu byl určitě pro Jonese větší hrozbou než pasivní Smith, který šampiona prakticky neohrozil.

Alexander Gustafsson jde do tohoto souboje s bilancí 18 výher a 5 porážek, 61 % vítězství získal KO/TKO. V průměru vyšle 4,01 signifikantních úderů za minutu s přesností 40 %. I když je „The Mauler“ Gustafsson stále považován za absolutní špičku, nasbíral z posledních 8 zápasů 4 prohry. Pokud chce tedy pomýšlet na udržení v top 5, měl by reprezentant AllStars Training Center zabrat a tento zápas zvládnout.


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

Anthony Smith měl fantastický loňský rok, ve kterém stihl 5 zápasů a připsal si 4 vítězství. Celkově už zkušený Američan nasbíral 31 výher a 14 porážek, působivou bilanci ukončení podtrhuje 55 % KO/TKO a k tomu 35 % submisí. „Lionheart“ Smith vyšle 3,19 úderů za minutu s přesností 50 %. Tento zápas slibuje opravdu atraktivní podívanou pro všechny fanoušky postojových přestřelek. Pokud máte rádi bitvy, kdy proti sobě stojí dva tvrdí ranaři a nekompromisně si vyměňují údery, bude tento zápas to pravé. Gustafsson je na polotíhu obrovský a i se Smithem bude mít výhodu v dosahu. Navíc je to opravdu excelentní boxer s výborným pohybem na nohou. Lionheart zase lépe kope a kombinuje údery s koleny. I když si Smith dokáže poradit i na zemi, nedá se předpokládat, že by Alexandera, který svůj wrestling za poslední roky hodně zlepšil, dokázal strhnout nebo házet. Favoritem je pro nás švédská hvězda. Vzhledem k odolnosti obou bojovníků se zápas nejspíš protáhne do šampionských kol a nebo až na body. I tak věříme v Gustafssonovo vítězství, kterým potěší vyprodanou Ericsson Globe.Další články