Sleduj nás

UFC - Dos Santos Junior - Rozenstruik Jairzinho

UFC - Dos Santos Junior - Rozenstruik Jairzinho

Kromě titulové bitvy nás na UFC 252 čeká v těžké váze ještě jeden zajímavý zápas. To mezi bývalým šampionem Juniorem dos Santosem a zabijákem ze Surinamu, kterým je Jairzinho Rozenstruik. Ten přišel v posledním zápase o svou nulu na kontě porážek, když s ním kamerunský Predátor Ngannou vytřel klec za pouhých dvacet vteřin. Upravil tak jeho bilanci na deset výher a jednu prohru.

Jairzinho je bývalý vynikající kickboxer (s bilancí 76-8), který reprezentuje osvědčenou holandskou školu a v kleci zvládl ukončit 90 % zápasů knockoutem. Nyní bude hlavně zajímavé sledovat, jak se vyrovná s bleskovou prohrou, protože do souboje s Francisem nastupoval plný sebevědomí a vyhlašoval útok na titul.

Dos Santos Junior vs. Rozenstruik Jairzinho na UFC


Junior dos Santos je v šestatřiceti letech jednou z největších osobností, které může současné UFC nabídnout. Bývalý šampion debutoval v organizaci již v roce 2008, kdy porazil legendu Fabricio Werduma. Nyní má Cigano rekord jednadvacet výher a sedm porážek, kdy 71 % vítězství získal knockoutem. Nadějnou sérii z přelomu roku 2018 a 2019, kdy postupně porazil Ivanova, Tuivasu a Lewise, potopily dvě porážky s Ngannouem a Blaydesem. I když Cigano většinu soupeřů ničil svým nekompromisním boxem, je třeba nezapomínat na jeho černý pás v BJJ.

Všestrannost a obrovské penzum zkušeností hovoří pro Juniora dos Santose. Rozenstruik je bojovník, který se spoléhá na své granáty v rukavicích. Problém ale je, že dos Santos všech pět posledních proher odnesl knockoutem. Jairzinho má v rukavicích neskutečné petardy. Jak ukázal s Overeemem, dokáže vytáhnout knockout i na konci pátého kola. Naše peníze jdou na jeho výhru v kurzu 1.73.Další články