Sleduj nás

UFC: Andrade Jessica vs. Kowalkiewicz Karolina

UFC: Andrade Jessica vs. Kowalkiewicz Karolina
UFC 228 bude bohaté na ženské zápasy a nám se jako největší jistota jeví souboj "brazilského buldozeru" Jessici Andrade s "polskou baletkou" Karolinou Kowalkiewicz.

Obě jdou do tohoto zápasu s dvěma výhrami v řadě, Karolina vcelku jasně vybodovala Jodie Esquibel, ale s veteránkou Felice Herrig už to tak jasné nebylo a Polka mohla klidně prohrát.

Andrade vyhrála také dvakrát na body, ale obě výhry byly opravdu dominantní. Obě bojovnice se v poslední době střetly s Claudií Gadelhou, Kowalkiewicz se od ní nechala v prvním kole uškrtit, oproti tomu Andrade jí silově přejela a zvítězila jednomyslným rozhodnutím na body. I to je jedním z důvodů naší důvěry vítězství Brazilky.


Kowalkiewicz se hodně spoléhá na techniku a pohyb, je výborná v postoji, ale upřímně - dovedeme si představit jak by mohla odolávat tlaku, který Jessica v průběhu celého zápasu vytváří. Další důležitý aspekt bude Polky slabší obrana proti strhům, které Brazilka stoprocentně využije a bude jí brát na zem kdykoliv bude chtít.

V souhrnu: jakýkoli jiný výsledek než jasná výhra Andrade by byl velkým překvapením.

Další články