Sleduj nás

Co nás dnes čeká na UFC 300 Pereira vs. Hill? Informace k turnaji a tipy redakce

Co nás dnes čeká na UFC 300 Pereira vs. Hill? Informace k turnaji a tipy redakceFOTO: UFC

Akce, na kterou se bude léta vzpomínat. Jubilejní turnaj UFC 300 nabízí zástup šampionů. Karta je našlapána kvalitou již od prvního zápasu a podle redakce Top-Fight se na ní dá i slušně vydělat.

Hlavní událost je dlouho očekávaný střet Alexe Pereiry s Jamahalem Hillem. Brazilský kickboxer sledoval z rohu demolici svého mentora Glovera Teixeiry a již v tento večer slíbil Hillovi velké bití. Nyní se konečně cesty obou bojovníků setkávají a podle poslední tiskovky se bude v kleci blýskat hned od prvních vteřin.

Ostrý úvod bude zkouškou pro většinou v prvním kole trochu ospalého Brazilce. Hill je zvyklý nastupovat hodně agresivně, ale Alex v souboji s Jiřím Procházkou dokázal, že jeho brada snese hodně a prvotní tlak by měl ustát. Čím déle se bude boj rozvíjet, tím lépe by na tom měl být aktuální šampion. Alex bude deptat Jamahala svými lowkicky a navíc je tu stále hrozba jeho strašlivého levého háku. Brazilec je sázkový favorit a i my souhlasíme a musíme přijmout slušný kurz okolo 1.70.


Kromě dvou zápasů o plnohodnotné tituly nás v sobotu v noci čeká i boj o speciální opasek pro největšího drsňáka. BMF šampion Justin Gaethje je připravený vysvětlil Hollowayeovi, že lehká váha opravdu není pro něj. Havajský sympaťák je budoucí člen síně slávy a jeden z nejlepších bojovníků v historii pérové váhy. Již v roce 2019 se Max pokusil prosadit v divizi do sedmdesáti kilogramů, ale proti Dustinu Poirierovi neuspěl. Bohužel pro něj, tentokrát narazí na ještě tvrdšího a lépe silově vybaveného oponenta. Gaethje má v ruce opravdový granát, a navíc dokáže box míchat s tvrdými lowkicky. Američan je jasný favorit a kurz 1.55 je podle naší redakce odpovídající aktuálnímu rozložení sil.

Poslední zápas, na který se detailněji podíváme, se rovněž odehraje v lehké váze. Bývalý šampion a stále ještě jednička v žebříčku Charles Oliveira se pokusí přibrzdit v rozletu Armana Tsarukyana. Arménský bojovník disponuje skvělou formou. V postoji dokáže své soupeře totálně rozebrat a jeho obrana proti strhům je na té nejvyšší úrovni. Brazilského rekordmana v počtu submisí tak nečeká vůbec nic jednoduchého.


I přes nesporné kvality obou borců je pro nás Charles favoritem. „Do Bronx“ již dávno není skvělý jen v boji na zemi, ale umí pořádně ublížit i svým postojem, který vychází z Muay Thai. Oliveira z posledních třinácti zápasů podlehl pouze Islamu Makhachevovi a prakticky vyčistil celou lehkou váhu. Brazilec umí využít sebemenší zaváhání svých oponentů a podle nás si dojde pro vítězství i tentokrát. Kurz, který atakuje hranici 2.50 se prostě nedá odmítnout.

Zdroj: Autorský text, UFC


Další články