Sleduj nás

UFC 283 Glover Teixeira vs. Jamahal Hill: preview, fight card a video

UFC 283 Glover Teixeira vs. Jamahal Hill: preview, fight card a videoFOTO: UFC

První číslovaný turnaj organizace UFC v letošním roce je tady. Poprvé od začátku covidové pandemie se dnes nejlepší MMA liga představí v Brazílii a hned to bude galavečerem, na kterém zabojuje o titul místní miláček Glover Teixeira. V našlapané Jeunesse areně v Rio de Janeiru se navíc rozloučí s kariérou legendární Mauricio Shogun Rua.

UFC 283 fight card

Hlavní událost celého turnaje je jasná. Uvolněný titul v polotěžké váze potřebuje získat svého majitele. Jan Blachowicz s Magomedem Ankalaevem svým výkonem nenadchli, a tak dostávají šanci Glover Teixeira a Jamahal Hill. 

Brazilský veterán je i v třiačtyřiceti letech stále při síle a jediný, kdo jej za poslední čtyři roky dokázal porazit, byl v památném zápase Jiří Procházka. Hill se dostal k titulové šanci díky sérií tří vítězství, kdy postupně vypnul Jimmy Cruteho, Johnny Walkera a Thiago Santose.


Pro sázkové kanceláře je lehkým kurzovým favoritem jednatřicetiletý Američan, ale podle nás jeho chvíle ještě nenastala. Glover v posledním zápase předvedl, jaká bestie se v něm skrývá a čeho je pro zisk titulu schopný. 

Hill nemá graplingové schopnosti na úrovni Jiřího Procházky, aby zvládl unikat z pastí, které mu zkušený soupeř nastraží. Specifická atmosféra, která na brazilských turnajích vládne, bude také hrát pro bývalého šampiona. 


Pokud se Jamahal zázračně netrefí během prvních minut zápasu, tak skončí natlačený na kleci a v horším případě pod Gloverem na zemi. Zde se projeví obrovský rozdíl ve zkušenostech obou borců.

Zde se můžete podívat na video z vážení z turnaje UFC 283 dnes.


Deiveson Figueiredo vs. Brandon Moreno

Druhou nejsledovanější událostí bude také titulový zápas, ale tentokrát v muší váze. Domácí šampion Deiveson Figueiredo se již počtvrté střetne s dočasným šampionem Brandonem Morenem. 

Brazilský bijec vyhrál poslední měření sil, které se odehrálo přesně před rokem. Získal tak titul šampiona a srovnal s mexickým mladíkem skóre vzájemných zápasů. 

The Assassin Baby se samozřejmě dožadoval okamžité odvety, ale Figueiredo si vyžádal delší zdravotní pauzu, a tak došlo v létě na boj o dočasný titul. V něm Moreno přejel Kai Karu France a potvrdil tak, že nás čeká první quadrologie v dějinách UFC. 

Oba bojovníci mají za sebou jiný kemp než před posledním zápasem. Devieson se rozhodl dále nespolupracovat s Henry Cejudem a přípravu strávil doma v Brazílii. Brandon zase přišel o svého trenéra Jamese Krause, který je suspendován díky sázkařské aféře. 


Uvidíme, kdo se se změnami vypořádá lépe, ale pro nás je mírným favoritem Moreno, který se udržel v provozní teplotě a navíc se stále zlepšuje a vyvíjí. 

Zdroj: instagram.comZdroj: instagram.com

Zbytek karty je poskládán tak, aby uspokojil náročné brazilské publikum. Obrovsky zajímavý je zápas mezi Gilbertem Burnsem a Neilem Magnym. Brazilec dokázal zatopit Kamaru Usmanovi i Khamzatu Chimaevovi, ale vždy mu kousek k vítězství chyběl. Neil Magny je rekordmanem v počtu výher, co se veltrové divize týče a zažil v kleci již úplně všechno. 

Další domácí borec Johnny Walker se odrazil po sérii proher ze dna a zase začíná připomínat postrach polotěžké váhy jako před několika lety. Jeho soupeř Paul Craig je ale mistr submisí a například titulový aspirant Jamahal Hill si odnesl ze vzájemného souboje vykloubené rameno. 

I poslední zápas, o kterém se zmíníme, bude pro arénu v Riu velmi emotivní. Mauricio Rua je jednou z největších legend tohoto sportu a své soupeře demoloval již v dobách Pride FC. Nyní jej čeká poslední zápas jeho bohaté kariéry a rozlučku se mu pokusí překazit Ukrajinec Potieria. 

UFC 283 video a živý přenos

Hlavní karta turnaje UFC 283 začíná jako obvykle ve 4:00 v noci ze soboty na neděli a vysílá jí na českém území televize Premier Sport.


Další články