Sleduj nás

Tyson Fury: Nebýt na Ukrajině válka, tak jsem vítěz, za tím si stojím. Rozhodčí se nechali ovlivnit. Krádež a hanba!

Tyson Fury: Nebýt na Ukrajině válka, tak jsem vítěz, za tím si stojím. Rozhodčí se nechali ovlivnit. Krádež a hanba! FOTO: TOP RANK

Tato prohra se mu bude ještě hodně dlouho těžce skousávat. Tyson Fury je přesvědčený, že politika vstoupila do jeho zápasu s Oleksandrem Usykem, což je zkrátka špatně.

V jeden moment vzdal svému přemožiteli hold, ve druhý naopak vyčinil příslušným arbitrům, jež hodnotili jejich zápas. „Gypsy King“ přišel o svoji neporazitelnost a už nikdy nenaplní svůj dávný sen ukončit kariéru coby jako neporažený a nejlepší boxer těžké váhy světa.

Horkotěžko se Tysonovi navíc skousává skutečnost, že jeho osud měli ve svých rukou bodoví rozhodčí, kteří se však nechali hrubě ovlivnit situací na Ukrajině. „Všichni víme, jak to tam nyní je. A víme také, že všichni s Ukrajinci soucítí. Taková je pravda,“ vypustil ze sebe ne jednou, ale rovnou několikrát během sobotní noci Tyson Fury, který si tím mohl nyní zadělat na malér. Ale to ho očividně netrápí.


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

„Pevně si stojím za tím, že jsem ten fight vyhrál. Můj roh mi potvrdil, že jsem vyhrál. Spousta boxerských kolegů mi píše, že mě viděli vyhrát. Tohle jsou lidé, kteří nejsou zaujatí situací na Ukrajině. Je to ostuda, řekl bych, ale život jde dál. Stále máme ve smlouvě odvetu a na ni se musím připravit,“ sdělil Gypsy King na tiskové konferenci.

Máme-li se bavit o sporném bodovém ohodnocení, pak jistě musíme zmínit i příběh z druhé strany mince. Ta nás váže k situaci z devátého kola, kdy měl Tyson Fury skutečně namále. Oleksandr Usyk jej tvrdým hákem poslal na provazy. Kdyby tam nebyly, nepochybně by spadl k zemi. Následovala tvrdá salva úderů, jíž se britský boxer neměl jak bránit. Rozhodčí to stopl a uznal Usykovi knockdown, v daný moment se ale dal mávat i konec celého zápasu.


Právě toto deváté kolo tedy v celkovém výsledku rozhodlo. Usyk měl blíže k ukončení soupeře a někdo by dokonce řekl, že ho i ukončil, pouze rozhodčí to cítil jinak. Na Tysonovi je však bohužel znát, že poslední roky absentoval a pár měsíců přípravy ho nedostalo do staré formy, do které se asi už jenom těžko vrátí.


Další články