Sleduj nás

VIDEO: Deváté kolo přímo z ukrajinského pekla! Oleksandr Usyk předčil Furyho a stal se nejlepší těžkou vahou boxu

VIDEO: Deváté kolo přímo z ukrajinského pekla! Oleksandr Usyk předčil Furyho a stal se nejlepší těžkou vahou boxuFoto: DAZN

Ukrajina si do své kolonky připisuje další velice cenný úspěch. Oleksandr Usyk jako technicky nejnadanější boxer v těžké váze potvrdil své kvality a Tysona Furyho skolil na body.

Čtyřiadvacet let se na tento souboj čekalo a diváci v Rijádu si jej vychutnali až do úplného konce. Dvanáct kol profesorského tance, kde se skóre přehupovalo z jedné na druhou stranu, přesto v jeden moment viditelněji pro tu ukrajinskou.

Usyk začal aktivněji a dobře prodával své technické kvality. Fury se do boje dostával od třetího kola, trefil dokonce jeden pěkný zvedák, ale kromě něho jinak svému soupeři nikterak nezavařil. To v devátém kole nám on sám naopak musel opět prokázat svou nezlomnou vůli, protože jej měl Usyk po dobře trefeném háku na lopatkách. Následovalo dvacet sekund boje o holé přežití. Někdo by si řekl, že měl Fury jít k zemi nebo že měl rozhodčí zasáhnout a ukončit to.


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

Od desátého až po dvanácté kolo se znovu nic zásadního neudálo, a tak vše došlo až k bodovému rozuzlení, ve kterém bylo cítit, že Oleksandr drží výhodu. Přesto to jeden ze tří rozhodčích viděl 114-113 ve Furyho prospěch, zbylí dva 112-115 a 113-114 proti němu. Oleksandr Usyk se tak po Lennoxu Lewisovi poprvé od roku 2000 stal nesporným šampionem těžké váhy boxu, který má ve své moci opasky WBC, WBA, WBO a IBF.

Samozřejmě by bylo nejlepší v tomto momentě ukončit kariéru a odejít na vrcholu jako jeden z nejlepších boxerů v celé historii, jenže doložka ve smlouvě nás váže ještě k odvetě, ke které dojde letos v říjnu opět v Saúdské Arábii. Pakliže by Fury stav náhodou vyrovnal, na řadu by měla přijít ještě trilogie. Bohužel ovšem pro Furyho, v odvetě už nebude opasek IBF, a tudíž se nesporným šampionem již nestane.Další články