Sleduj nás

Tony Ferguson tipuje, jak dopadne zápas mezi Khabibem a Poirierem

Tony Ferguson tipuje, jak dopadne zápas mezi Khabibem a Poirierem

Jedna z největších bitev současné éry divize lehké váhy UFC se blíží a spolu s ní se také začíná spekulovat, kdo ji vyhraje. Svůj názor přidal mimo jiné i Tony Ferguson, který by se dle žebříčku spravedlivě měl utkat s vítězem.

UFC 242 zavítá do Abú Dhabí (Spojené arabské emiráty) a kromě toho, že tu na všechny zúčastněné čeká pořádně horké podnebí, tak se fanoušci mohou těšit i na pořádnou enklávu ruských či dagestánských bojovníků, kteří by se zde měli cítit jako doma. Z téže výhody by měl těžit i Khabib Nurmagomedov (27-0-0), jenž se s Dustinem Poirierem (25-5-0) utká o titul právoplatného šampiona lehké váhy.  

„Poirier má dobrý postoj, je skvělý v boxu a tlačí se velmi často dopředu, ale i tak se domnívám, že vyhraje Khabib,“ pravil Tony Ferguson v rozhovoru pro Helen Yee Sports, přičemž upozornil, kde vidí Dustinovu největší slabinu. „Už jsem na to upozornil několikrát v minulosti a Poirier nerad bojuje u pletiva. Může na Khabiba sice vyvíjet tlak, avšak ten je schopný mu proklouzávat a pak ho stáhnout na zem. A pokud vás Khabib dostane na zem, tak to znamená konec hry,“ dodával.


Spousta lidí se ptala, zdali a kdy bude Khabib schopen stáhnout na zem třeba takového Conora McGregora. Odpověď přišla prakticky v samotném úvodu prvního kola a ve druhém mohlo být dokonce už po všem. Rozdíl mezi Conorem a Dustinem je ale v tom, že je Dustin komplexnější a celá veřejnost si chválí jeho kardio. Otázka bude, jak mu to pomůže, pokud bude nucen čelit neustálým Orlovým náletům. Výsledek se dozvíme již 7. září.Další články