Jedna ruka, jeden meloun a tisíce otazníků. Khan Baba alias Pákistánský Hulk se znovu připomněl videem, kde v přímém přenosu demoluje ovoce. Zní to úžasně, ale realita? Ta se možná krčí někde mimo záběr kamery.
Svalovec v kabátě, legenda v mlze
Říká si nejsilnější muž světa a tvrdí, že váží přes 430 kilogramů. Avšak pod všemi vrstvami oblečení, které nikdy nesundává, se možná skrývá spíš marketing než svalová hmota. Khan Baba, známý též jako Pákistánský Hulk, se stal internetovou celebritou díky řadě videí, ve kterých táhne auta zuby, zastavuje motorky, nebo – jako naposledy – drtí meloun holou rukou.
Ovšem tenhle poslední kousek byl doprovázen nepříjemným střihem, který náhodou přesně oddělil moment napětí a samotný „zázrak“.
„To už není silová show, to je digitální kouzelnictví,“ všiml si jeden ze sledujících.
Hulkův svět: těžké váhy, lehké otázky
Ačkoli tvrdí, že denně konzumuje 10 000 kalorií, jí dvě kila masa a cvičí tři hodiny denně, jeho fyzická realita zůstává ukrytá. Dokonce i jeho „odhalená“ profilová fotografie na Instagramu, kde má přes 500 tisíc sledujících, vypadá jako povedená digitální montáž.
Když přidáme i údaj, že v roce 2012 údajně zvedl pět tun v Japonsku, získáváme obraz člověka, který sice mluví jako kulturistická legenda, ale v reálu působí spíš jako postava z videohry.
Dětství ve stínu síly… nebo rodinného bohatství?
Khan pochází z majetné rodiny, která mu umožnila sledovat vzpírání a wrestling už od dětství. Vzpomíná na momenty, které působí spíš jako anekdoty: „Jednou mi otec daroval auto, ale jakmile jsem se posadil dozadu, zlomila se náprava. Styděl jsem se, ale on se smál.“
Silák z internetu. Alespoň na první pohled
Je bezesporu virální. Je vizuálně výrazný. A jeho videa mají magnetickou přitažlivost – zvlášť pokud vám nevadí, že realita možná dostává facku silnější než jakou Khan Baba kdy rozdal.
Možná opravdu váží přes 400 kilo. Třeba opravdu drtí ovoce silou samotného Thora. Ale dokud neuvidíme jediné: svaly bez rukávu, sílu bez střihu a výkon bez kulis, zůstane Pákistánský Hulk především virálním mýtem moderní doby.