Sleduj nás

Till se vrací k porážce s Woodleym: Moje sebevědomí narazilo, moje ambice však nikoliv

Till se vrací k porážce s Woodleym: Moje sebevědomí narazilo, moje ambice však nikoliv

Velká bitva dvou velterových vah nakonec nabrala rychlejšího spádu, než se původně očekávalo. Pětadvacetiletý Darren Till se rychle stal miláčkem publika, které svým vystoupením na UFC 228 zklamal, když nestačil na aktuálního dravce v této kategorii Tyrona Woodleyho. 

Rodák z Liverpoolu měl na svém kontě sedmnáct profesionálních výher v řadě, a proto byl i dle medié hlavním favoritem duelu. Jak se ale později ukázalo, možná mu sebevědomí stouplo do hlavy, a tak nečekal, čeho všeho je současný šampion schopný, že jej v daném souboji naprosto nechal vyniknout a sám naopak totálně zklamal.

Darren Till se rychle stal miláčkem publika


„Když se ocitnete na vrcholu, začnete si o sobě myslet, že nemůžete nikdy prohrát. Jakmile vás ale někdo vyvede z omylu, vaše sebevědomí narazí. Osobně jsem si myslel, že jsem jiný, jenže jsem se spletl,“ reaguje. 

„Myslím si, že v hloubi duše každý z nás ví, že jednou prohraje. I když si to kolikrát nepřiznáme, všichni to víme. Je to MMA, což je sport, kde je všechno možné. I Muhammad Ali poznal hořkost porážky, Mike Tyson také. To ještě ale neznamená, že nejsou považováni za jedny nejlepších ze své éry,“ vysvětluje. 


„Moje ambice se rozhodně nezměnily. Stále se chci stát nejlepším UFC zápasníkem všech dob, pouze k tomu musím změnit svůj přístup,“ říká Till, jenž se nemůže dočkat, až znovu vběhne do klece, aby své zaváhání mohl napravit. 

„Jsem vyrovnaný člověk a přijal jsem, co se stalo. Nemohu se dočkat, až přijde další duel, abych to mohl napravit. Jsem si jistý, že se vrátím zase o něco silnější,“ doplňuje. 


Další články