Sleduj nás

Tak tohle? Všichni zápasníci z UFC 270 si dohromady vydělali 28x méně jak Fury s Wilderem

Tak tohle? Všichni zápasníci z UFC 270 si dohromady vydělali 28x méně jak Fury s Wilderem
Než se výplaty MMA bojovníků přiblíží k boxerům, bude to ještě slušných pár let trvat.


Za námi je velký PPV turnaj UFC 270, na němž byly k vidění dvě titulové bitvy, a sice mezi Deivesonem Figueiredem s Brandonem Morenem a Francisem Ngannouem s Cirylem Ganem. První jmenovaní z těchto dvojic vyhráli.

Pokud vezmeme v potaz, že je UFC největší značkou na celém bojovém poli a zároveň široko daleko budí největší pozornost, musí několika lidem přinejmenším připadat divné, že si zde zápasníci vydělají téměř až osmadvacetkrát méně, než si vydělali za svůj poslední fight boxeři Deontay Wilder s Tysonem Furym.Podle redaktora Andrease Halea ze serveru Sporting News si všichni zápasníci, kteří se objevili na zmíněném turnaji UFC 270, dohromady vydělali 1,8 milionů dolarů. Tyson Fury s Deontayem Wilderem si přitom za své poslední vystoupení odnesli 30 a 20 milionů dolarů, celkově tedy 50.


Tohle má být mimochodem také ten důvod, proč se šampion Francis Ngannou s MMA velikánem hodlá rozloučit. Za přemožení Ganea si odnesl 600 tisíc dolarů, podle vlastních slov si ale zaslouží mnohem více. A tak se hodlá vybojovat ze své smlouvy s UFC, aby zkusil své štěstí v boxerském ringu.

Další články