Sleduj nás

Tak přece? Conor promluvil o možném návratu i bídě, kterou má připravenou pro Khabiba

Tak přece? Conor promluvil o možném návratu i bídě, kterou má připravenou pro Khabiba

Jak to tak vypadá, emoce z bouřlivého Ira již opadly a nyní je připraven na další návrat. Jaké podmínky musí být splněny, to ví samo UFC.

Když Conor McGregor (22-4) oznámil před pár týdny odchod do důchodu, jednou z příčin (nebo spíše tou hlavního příčinou) byla špatná komunikace s vedením organizace.

„Cokoliv jsem UFC navrhl, to jim bylo proti srsti. Představil jsem jim dokonalý plán, jak by se mohla divize lehké váhy držet v chodu, ale oni si to stejně udělali podle svého. Již dávno jsem se měl s Justinem (Gaethjem) utkat já,“ zlobil se Conor.


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

Notorious si téměř až perfektně namaloval bojový plán pro rok 2020, z něhož stihl splnit pouhou jednu třetinu, což byl souboj s Donaldem Cerronem. Ke zbytku už ani kvůli pandemii koronaviru nedošlo.

„Měl jsem své cíle, své góly, měl jsem vše připravené. Bohužel svět potkala tato pandemie a UFC mi teď předhazuje hloupé zápasy, které mě, kurva, vůbec nezajímají,“ podotýkal.


Khabib je srab a jeho tátovi nic není, začal rýpat McGregor, který ...

Jak ovšem plynul čas, i z McGregora emoce opadly. Nyní prozradil, že o bitvu s Khabibem (a možná nejen s ním) opravdu vážně stojí. Ve skutečnosti čeká na reakci od UFC.

„Věřte mi, když vám řeknu, že tahle válka ještě není u konce! Pokud se tenhle zápas neuskuteční, pak to bude jen proto, že se Khabib a jeho tým bojí. To oni neustále utíkají, zato já jsem tu, abych bojoval,“ řekl ve svém posledním interview s Tonym Robbinsem.


„Vím, jakých chyb jsem se prvně dopustil. Do toho duelu jsem chtěl nastoupit za každou cenu, v mých myšlenkách byl jenom pás šampiona, i když jsem měl nohu jako balón,“ dal vzpomenout na svůj zlomený malíček.

„To zranění mě limitovalo. S ním jsem byl pouze poloviční a znemožnilo mi to i udělat váhu. Čtyřicet osm hodin před vážením jsem kvůli tomu nespal, byl jsem značně dehydrovaný, jen abych mohl splnit limit… Ale to jsou všechno jenom nesmyslné omluvy, o které se nezajímám. I tak jsem do toho boje nastoupil, navíc s rukama dole a Khabib přede mnou stejně v kleci utíkal. Pak byla sice jeho pravačka požehnána, že se mu podařilo mě trefit, ale ve skutečnosti jsem ani nespadl, zapřel jsem se o svou dlaň a své oči jsem držel stále na Khabibovi. Můj zrak byl naprosto v pořádku. Vstal jsem a ihned jsem začal vracet údery, zatímco on se začal bát a opět přetáhl hru na zem, kde se jen chtěl mazlit s mými nohami,“ popisoval Conor.

mcgregor_robbins

Nakonec prý byla chyba i v samotném herním plánu. „Já jsem útočník! Já jsem tím, kdo útočí a druzí se brání. Ale v tomto přípravném kempu jsem se z nějakého důvodu věnoval pouze obraně. Každý trénink, co jsme začínali, jsem ležel na svých zádech proti pletivu. A jak ten kemp pokračoval, já se stával čím dál víc defenzivnější a defenzivnější, ale to nikdy nebyl můj styl. Dodnes mě to hrozně irituje, protože sparingoví partneři, co se mnou trénovali, byli strašně těžcí. Ten wrestler, co mi zlomil nohu, vážil devadesát kilo. Bylo to, jako když vás zalehne kůň,“ vzpomínal.


Když pak McGregor prohrál s Khabibem, vrátil se údajně ke stejným sparingpartnerům a místo toho, aby se jen bránil, použil svou útočnou taktiku. A náhle se věci změnily.

„Po zápase jsem se k těm stejným chlápkům zase vrátil. Tentokrát jsem však odhodil všechny ty externí vlivy, celou tu defenzivní taktiku a začal jsem naslouchat sám sobě. Jakmile se ze mě opět stal útočník, tak jsem je všechny zničil... Takže teď tu stojím a čekám na svou odvetu. Čekám, jak se ta situace v UFC vyvine a jestli budou schopni to naplánovat znova,“ předeslal Conor.

Následně se ho tedy Tony Robbins zeptal: „Takže to znamená, že jsi odešel do důchodu jen do té doby, než ti UFC předhodí odpovídající nabídku?“ Načež se dočkal odpovědi: „Ano, tak nějak se to dá říct.“

No a my už si předem můžeme vydedukovat, že když UFC Conora dodnes nevymazalo z žebříčku, tak s ním počítá. Ba dokonce sám Dana White kdysi potvrdil, že má pro irského Notoriouse připravenou titulovou bitvu, musí si ovšem počkat na vítěze duelu Khabib vs. Gaethje, k němuž dojde v září.  


Další články