Sleduj nás

Sean Strickland nebral ohledy na vhozený ručník a nadále mlátil bezbranného kluka. Teď čelí lavině kritiky

Sean Strickland nebral ohledy na vhozený ručník a nadále mlátil bezbranného kluka. Teď čelí lavině kritikyFoto: UFC

Sean Strickland patří k lidem, se kterými si nesmíte začít zahrávat. A když už začnete, tak vězte, že on si potom rozhodně hrát nebude. 

V UFC se píše každý den nový příběh a ten současný se odehrál za zdmi Performance Institutu. Právě tam trénuje bývalý šampion střední váhy Sean Strickland, který pozval k tréninku troufalého streamera „Sneaka“. Ve chvíli, co se za touto dvojicí zavřely dveře oktagonu, bylo jasné, že minimálně jedna strana silně litovala, že někam vůbec lezla.

Jistě se sami ptáte, co Stricklanda k takovému chování vedlo. Odpověď je ale trošku složitější. Sean bere svůj „fight life“ naprosto vážně a opovrhuje lidmi, kteří si z toho dělají srandu anebo si hrají na fightery, když nikdy žádnými být nemohou. Kdyby někdy potkal účastníka Clash of the Stars, dozajista by s ním naložil stejně, teď jeho hněv ovšem ucítil pětadvacetiletý Sneako.


Jelikož se však video z tohoto „zápasu“ začalo rychle šířit sociálními sítěmi, netrvalo to dlouho a objevily se první záporné komentáře. Ty přicházely jak ze strany fanoušků, tak především ze strany profesionálních bojovníků.

„Pardon, ale tohle Sean přehnal. Jak nás potom může někdo respektovat, když se někteří z nás neumí chovat? Opravdu máme potřebu honit si ego na bezbranných lidech?“ ptal se UFC veterán Stephen Thompson.


„Upřímně tu postrádám nějaký kontext. Proč se Sean snaží tomu klukovi tak moc ublížit?“ ptal se bývalý šampion Bellatoru či ONE FC Ben Askren.

„Strickland si dovoluje jenom na slabé. To je také ten důvod, proč se mi vyhýbá. Jsem zvědavý, co by dělal, kdybych ho stáhl na zem a tam ho nepřestal mordovat, ani když by jeho roh vzdával zápas. Jsem si jistý, že to brzy zjistíme,“ napsal Khamzat Chimaev, který si tak nepřímo se Seanem řekl o zápas.


Další články