Sleduj nás

Rozhodčí, co hodnotili Martínkův zápas, v KSW skončili. I tak jsme ale naštvaní, hovoří Reinders

Rozhodčí, co hodnotili Martínkův zápas, v KSW skončili. I tak jsme ale naštvaní, hovoří Reinders
Trenér slavného českého těžkotonážníka André Reinders uvedl, co se změnilo po poslední prohře jeho svěřence. Jsou tu jisté klady, ale pořád převyšují zápory.

Michal Martínek zažil něco, čemu by se rád vyhnul každý profesionální sportovec, nejen MMA fighter. Ačkoliv mu drtivá většina lidí dala za pravdu, že zápas s polským veteránem Danielem Omielanczukem na turnaji KSW 75 vyhrál, bodoví sudí to viděli opačně. Českého reprezentanta tak připravili o výhru, srazili ho ve světovém žebříčku a pokazili mu skóre.

Dlouho se to řešilo, dokonce se kvůli tomu sešla i komise rozhodčích, která však rozhodla, že se Michalovi žádná prohra mazat nebude. To z toho důvodu, že z toho verdiktu necítí tak „vážné pochybení“.

Michal Martinek v KSW prohral Michal Martínek v KSW

Drobnou útěchu Martínkův tým našel aspoň v reakci organizace KSW, která chybující sudí propustila ze svých služeb. A aby českému bijci zajistila nějaké odškodnění, zařídila mu následující výhody:

  • Martínek obdržel bonus jako v případě vyhraného zápasu.

  • Martínkovi se v příštím zápase dle smlouvy zvýší výplata, jako by poslední zápas vyhrál.

  • Martínek neklesne v žebříčku těžké váhy v KSW a zůstane před Danielem Omielanczukem.

  • Martínek bude mít v příštím zápase lepší pozici při jednání o soupeři.


Stručné zhodnocení trenéra Andrého Reinderse


„Z pohledu KSW asi máme dobrou pozici, ale co Michala a mě mrzí, je, že v rekordu má pořád prohraný zápas. Běžný divák to možná nepochopí, ale oficiální statistiky jsou pro měření kvalit bojovníka dost důležité. Prohra ho odsune v celosvětovém žebříčku a zhorší se mu pozice pro případná vyjednávání se světovými organizacemi.


Ta prohra tam bude a my ji už nesmažeme. Z kariérního pohledu je to pro Michala mínus. Jedna věc jsou peníze, ale z pohledu bojovníků to není to hlavní. Ano, bojují za peníze, ale budování rekordů a kariéry je prostě víc. Taková křivda nás prostě bolí," sdělil Reinders pro TV Nova.

Další články

Téměř čtyři kila navíc? Novotný se pustil do hříšníka, který zničil titulový sen

Představte si, že vyhrajete životní zápas, ale radost vám zhořkne, protože jste selhali ještě před vstupem do klece. Ion Surdu šokoval Brno, když na váze „ustřelil“ o téměř čtyři kilogramy, a třebaže v souboji s Andrejem Kalašnikem zvítězil, pás šampiona mu zůstal zapovězen. Promotér Ondřej Novotný pro jeho počínání nemá pochopení a jasně vzkazuje, že výmluvy po bitvě nikoho nezajímají.

Téměř čtyři kila navíc? Novotný se pustil do hříšníka, který zničil titulový sen

Zákaz mluvit s konkurencí? Novotný se vysmál Sivákově smlouvě

Rivalita mezi domácími organizacemi bojových sportů často připomíná studenou válku, v níž se bojuje o každé zvučné jméno. Promotér Ondřej Novotný nyní přilil olej do ohně, když v živém vysílání s notnou dávkou ironie naznačil, že hvězdný Václav Sivák má ve své smlouvě u konkurence jeden velmi specifický a bizarní zákaz.

Zákaz mluvit s konkurencí? Novotný se vysmál Sivákově smlouvě

Jednooký mezi slepými? Enžl drsně zesměšnil šampiona Clashe

Jakub Enžl není z těch, kteří by potřebovali plnit sociální sítě denně, avšak když už se rozhodne promluvit, jeho slova tnou do živého. Před blížícím se turnajem prolomil mlčení a bez servítků zhodnotil svého soka Karlose Bendu, jehož rétoriku označil za průhledný kalkul a přípravu výmluv pro případnou prohru.

Jednooký mezi slepými? Enžl drsně zesměšnil šampiona Clashe

Dva soupeři za večer? Sivákova troufalost narazila na tvrdou realitu

Trash talk na domácí bojové scéně nabírá na obrátkách. Poté, co Václav Sivák sebevědomě prohlásil, že by hravě zvládl porazit dva elitní soupeře během jediného večera, přišla ledová sprcha. Radek Roušal mu z prosluněné dovolené vzkázal, že na jeho styl „utíkání“ stačí hrubá síla a duel by skončil dřív, než by si diváci stihli dojíst popcorn.

Dva soupeři za večer? Sivákova troufalost narazila na tvrdou realitu