Sleduj nás

Rockhold odhalil, jaký zásadní faktor rozhodne válku Adesanya vs. Pereira

Rockhold odhalil, jaký zásadní faktor rozhodne válku Adesanya vs. Pereira
Bývalý šampion Luke Rockhold nevylučuje, že by Adesanya nemohl svůj pás obhájit. Potřebuje k tomu ovšem jednu zásadní věc.

I navzdory všem papírovým předpokladům, které vyznívají v Adesanyův prospěch, převládá názor publika, že Pereira v ostře vyhlížené titulové bitvy vyhraje.

Na stranu brazilského vyzývatele se přiklání i sám bývalý šampion Luke Rockhold, který ovšem nevylučuje, že by Adesanya svůj pás nyní nemohl obhájit. Potřebuje ovšem předvést takticky bezchybný výkon, což se mu podaří pouze tehdy, pokud bude mít klidnou mysl.


Adesanya vs Pereira na turnaji UFC 282 Adesanya vs. Pereira na turnaji UFC 282

UFC 282: Adesanya vs. Pereira


„Vždy jsem přiznával, jak se mi líbí Alex Pereira. Ten člověk přinesl do střední váhy čerstvý vzduch. Je to skvělý postojář, dobře rýsuje údery a je velmi tvrdý. Minulost nám navíc ukázala, že zná Adesanyovo číslo, proto klidně může vyhrát i potřetí,“ uvedl Rockhold v interview u Helen Yee.

„Za sebe tedy sázím na Pereiru, ale nepopírám, že by Adesanya nemohl vyhrát. Za vůbec nejdůležitější faktor v tomto zápase považuji psychické rozpoložení. Alex se mi jeví sebevědomější, ale kdo ví, třeba to pak v zápase bude naopak,“ poznamenává.


„Jestli má Israel svůj pás obhájit, potřebuje předvést takticky bezchybný výkon. Nesmí dělat žádné chyby a být plně soustředěný. A toho docílí pouze tak, že bude mít klidnou mysl. Nesmí se nechat rozhodit vnějšími vlivy. Nesmí nechat Pereiru, aby mu vstoupil do hlavy… Bude to mít ale hodně těžké,“ míní Rockhold.


Další články